Саакашвілі вважає, що Кривоноса необхідно звільнити за глузування із Зеленського. Деталі

Новини

Колишній президент Грузії, ексголова Одеської облдержадміністрації і голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі 27 грудня на своїй сторінці у Facebook заявив, що заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергія Кривоноса необхідно звільнити за критику президента України Володимира Зеленського.

“Генерал Кривонос – не політолог, не оглядач, не відставник, який записався в експерти, він чинний заступник голови РНБО. Функція цієї посадової особи – готувати президента до згаданих ситуацій, давати йому різні альтернативні варіанти, як на них реагувати, координувати дії Міністерства оборони та інших силових структур. Але аж ніяк не відпускати глузування з преси, намагаючись довести, що Зеленський повністю некомпетентний, а ось він, генерал Кривонос, на відміну від президента, дуже компетентний”, – заявив Саакашвілі.

Він поцікавився, прагнучи показати президента некомпетентним, чи підготував Кривонос пропозиції, як уберегти Україну від повномасштабного вторгнення.

“Я б такого заступника голови РНБО негайно звільнив. Тому що його цей сьогоднішній випад свідчить не про професіоналізм, а, навпаки, про повну відсутність професійної етики і про те, що цей орган або значна його частина вкрай неефективна”, – скасував він.

На думку Саакашвілі, РНБО потрібно реорганізувати і готувати “справжні плани, розраховані на різні сценарії, а не жарти” в соцмережах і ЗМІ.
В інтерв’ю “Фокусу”, опублікованому 25 грудня, Зеленський, відповідаючи на запитання про те, чи замислювався він про можливість нападу РФ із боку окупованого Криму, сказав: “Це жахлива ситуація, я навіть не хочу її уявляти. Я проти цього. Будемо сподіватися, що це неможливо. Інакше буде велика війна. Ми нікуди не підемо, ми всі будемо воювати, всі будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки”.

Його слова розкритикував Кривонос.

“2014 рік показав, що величезна кількість [громадян] ішла [воювати], але ще більша кількість – тікала від мобілізації. Тікала. І 2018 рік, коли ввели воєнний стан, також показав, що величезна кількість утекла [від мобілізації]. Тому держава повинна виховувати цей мобілізаційний резерв, і ідеологічно також. Це не за рік досягається. Це по-перше. По-друге, ми повинні розуміти, що навіть мобілізувавши людей, ми їх повинні ще навчити. Тому що ми ж не воюємо м’ясом, не кидаємо людей десятками тисяч”, – сказав він.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією, і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

На початку липня 2020 року командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа заявив, що російські війська можуть спробувати захопити частину Херсонської області й українська сторона готується до цього.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв сказав, що Неїжпапа перебільшив імовірність загрози вторгнення російських військ, і припустив, що такі заяви зумовлені недосвідченістю контрадмірала. Наєв зазначив, що наразі українська сторона не бачить безпосередньої загрози вторгнення російських військ із боку Криму, але Україна розглядає сценарій, за якого РФ почне наступ відразу на кількох ділянках, і завдання української армії – стримати агресора.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав інформацію про можливе вторгнення РФ на південь України “абсолютною дурістю” і “нагнітанням антиросійської істерії”.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN