Connect with us

Новини

Селян із паями примусово зроблять підприємцями: до чого готуватись

Багато експертів переконані, що це недоречно у воєнний час
У парламенті є законопроєкт №6013 “Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період”, що передбачає перереєстрацію всіх фермерських господарств у господарські товариства. З цієї причини фермери побоюються, що втратять державну підтримку у разі його прийняття, пише “Урядовий кур’єр”.

Вчений секретар ННЦ “Інститут аграрної економіки” Олександр Шпикуляк зазначив: “Зміна інституційного статусу ФГ на інше – господарське суспільство – позбавить сектор фермерства потенціалу індивідуально-сімейного розвитку, який потребує підтримки держави та неурядових організацій, міжнародної технічної допомоги як соціальний”.

Проте адвокат Олександр Руденко не бачить причин для особливих заворушень – він переконаний, що законопроєкт №6013 регулює питання змін організаційно-правових форм підприємств та інші питання на перехідний період, пов’язаний насамперед зі скасуванням Господарського кодексу України.

Він наголосив: “Надання державної підтримки виробникам сільськогосподарської продукції врегульоване іншими нормативно-правовими актами та перебуває у компетенції уповноважених органів, на діяльність яких не впливає можливе ухвалення законопроєкту”.

Advertisement

Але більшість аграрних експертів та юристів переконані, що ухвалення такого законопроєкту у воєнний час неприйнятне з погляду загрози продовольчій безпеці держави. А якщо законодавці планують покращити умови існування фермерів, то, на їхню думку, слід проводити спільне обговорення таких норм.

Джерело.

Прокоментуйте:
Advertisement