Connect with us

Новини

Шахраї полюють за грошима під час війни: в Держспецзв’язку озвучили поради українцям

Шахраї в Україні полюють за банківськими картками громадян, щоб вкрасти їх кошти. Проте українці можуть убезпечити себе від зловмисників. Один із способів – встановити надійні паролі.

Про це пише Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. У відомстві зазначають: слід використовувати символи, цифри, великі та малі літери. Довжина надійного пароля – понад 8 символів.

На кожен сервіс чи поштову скриньку слід створювати унікальний пароль. Використання пароля для входу в систему є зручним способом, проте недостатньо надійним. Посилити захист важливих даних допоможе двофакторна аутентифікація – це додаткова перевірка при вході в акаунт.

Налаштуйте її у всіх додатках, де є ваші дані. Тоді при спробі злому ви отримаєте SMS-повідомлення з проханням підтвердити вхід.

Advertisement

Також на девайс можна встановити екранний пароль, графічний ключ або біометричний захист (відбиток пальця, розпізнавання обличчя).

Шахраї розсилають підозрілі файли та посилання

Державні органи та служби ніколи:

  • не розсилають у месенджерах повідомлення з проханням відкрити вкладений файл;
  • не просять дані банківських карток, паспорта чи персональних акаунтів у соцмережах.

Фейкова “грошова допомога” та “картка заблокована”

У Держспецзв’язку закликають не довіряти повідомленням у соцмережах, які закликають ввести дані банківської картки нібито для оформлення “грошової допомоги”.

Advertisement

Ще одна схема: шахрай видає себе за співробітника банку й усіляко намагається дізнатися реквізити картки. ТПри цьому треба тримати ці цифри в таємниці.

Передплата товару чи послуги

Не варто сплачувати за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати щось у неперевіреного продавця. Оплата при отриманні – безпечний спосіб.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement