Шахраї полюють за грошима під час війни: в Держспецзв’язку озвучили поради українцям

Шахраї в Україні полюють за банківськими картками громадян, щоб вкрасти їх кошти. Проте українці можуть убезпечити себе від зловмисників. Один із способів – встановити надійні паролі.

Про це пише Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. У відомстві зазначають: слід використовувати символи, цифри, великі та малі літери. Довжина надійного пароля – понад 8 символів.

На кожен сервіс чи поштову скриньку слід створювати унікальний пароль. Використання пароля для входу в систему є зручним способом, проте недостатньо надійним. Посилити захист важливих даних допоможе двофакторна аутентифікація – це додаткова перевірка при вході в акаунт.

Налаштуйте її у всіх додатках, де є ваші дані. Тоді при спробі злому ви отримаєте SMS-повідомлення з проханням підтвердити вхід.

Також на девайс можна встановити екранний пароль, графічний ключ або біометричний захист (відбиток пальця, розпізнавання обличчя).

Шахраї розсилають підозрілі файли та посилання

Державні органи та служби ніколи:

  • не розсилають у месенджерах повідомлення з проханням відкрити вкладений файл;
  • не просять дані банківських карток, паспорта чи персональних акаунтів у соцмережах.

Фейкова “грошова допомога” та “картка заблокована”

У Держспецзв’язку закликають не довіряти повідомленням у соцмережах, які закликають ввести дані банківської картки нібито для оформлення “грошової допомоги”.

Ще одна схема: шахрай видає себе за співробітника банку й усіляко намагається дізнатися реквізити картки. ТПри цьому треба тримати ці цифри в таємниці.

Передплата товару чи послуги

Не варто сплачувати за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати щось у неперевіреного продавця. Оплата при отриманні – безпечний спосіб.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )