Що не можна робити 9 лютого, щоб не упустити удачу

Як повідомляє Politeka.net, 9 лютого всі православні християни вшановують пам’ять Іоанна Златоуста, відомого також як архієпископ Константинопольський.

Історія свята 9 лютого

Іоанн з ранніх років вивчав Святе Письмо, навчався у кращих риторів і філософів. Коли ж він став ченцем, йому згодом запропонували посаду єпископа.

Однак Златоуст відмовився і відправився в пустелю, де проводив час в роздумах і молитвах. Коли він повернувся в Антіохію, його висвятили в пресвітери, і він став чудовим проповідником.

Відомо, що протягом 20 років приблизно два рази на тиждень Іоанн постійно проповідував у храмі і також займався написанням великої кількості навчань, бесід, похвал. У 397 році Іван стає патріархом в Константинополі, активно займається вдосконаленням діяльності священнослужителя.

Традиції та звичаї свята

У цей день прийнято поминати близьких і готувати ритуальні страви: відкриті пироги з солоними начинками (гриби, м’ясо, риба).

Також вважалося, що Златоуст міг зцілити зубний біль. Щоб позбутися від болю, потрібно було вимовити змову: “Златоустів день, у кого болять зуби, щоб ті зуби скам’яніли і довіку не хворіли”.

9 лютого потрібно розпалити вогонь в печі або каміні. Якщо це зробити, в сім’ї буде достаток, мир і спокій протягом цілого року.

Суворі заборони 9 лютого

У цей день строго-настрого не можна дарувати і отримувати подарунки. Це віщувало біду. Можна було упустити удачу. Така заборона, зокрема, пов’язана з тим, що саме 9 лютого відбуваються найгірші псування і наговори.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )