Що таке частковий сімейний бюджет і чому все більше пар його вибирають

Як розумно розподіляти гроші у родині.

Сімейний бюджет — одна з ключових тем будь-якого шлюбу. Є багато способів його розподіляти, найпоширеніший: «Тато працює, а мама красива», або «Його гроші спільні, а її — її», інформує Ukr.Media.

Іншим популярним способом ділити бюджет є загальна скарбниця: пари просто складають зароблене в один конверт або на банківський рахунок, хтось зазвичай завідує домашньою бухгалтерією, інший дає запит на гроші та звітує про витрачені. Або просто вільно витрачає із загального котла розумні суми.

Проте, в наш час все більше жінок мають успішну кар'єру і хороший дохід. Не кожна з них хоче віддавати всі гроші в родину, звітувати про витрачені, до того ж, чоловіки не завжди розуміють, чому б'юті-процедури можуть бути такими дорогими. Та й право на новий спінінг, ціною з айфон, чоловік теж має право купити. При такому підході, парі краще за все підійде частковий сімейний бюджет.

Що таке частковий сімейний бюджет

Часткової сімейний бюджет — це компроміс між спільним і роздільним бюджетом (останній в умовах родини дуже скрутний).

Полягає він у тому, що кожен з подружжя виділяє в загальний бюджет однакову частку (звідси й назва), яка покриває загальні побутові витрати, витрати на дітей, відпочинок, походи в ресторан, обслуговування машини та інші сімейні спільні витрати.

Іншими грошима кожен з подружжя розпоряджається за своїм розсудом.

Як працює частковий бюджет

Найзручніше перед тим, як перейти на частковій бюджет, місяць ретельно записувати всі спільні витрати. А після, виділяючи рівні частки на наступний місяць, виділити їх небагато із запасом.

Багато банків пропонують послугу двох карток для одного рахунку: частину грошей можна покласти на такий рахунок, кожен з подружжя зможе при цьому сам розплачуватися в супермаркетах однієї з карт.

Інші гроші можна скласти в конверт, з якого можна брати на загальні витрати.

Плюси та мінуси часткового бюджету

Плюси часткового бюджету в тому, що кожен з родини має власні гроші та не повинен звітувати за них, або відчувати провину, за те що забирає в чоловіка або дітей гроші, купуючи собі щось. Це рівний внесок у побуту, а значить і рівна відповідальність.

При цьому, якщо різниця в доходах подружжя висока, залишок особистих коштів може разюче відрізнятися. Тоді один зможе дозволяти собі дорогі розваги, а другому буде ледь вистачати грошей на прості речі. У такому разі парі більше підходить спільний бюджет.

У будь-якому разі частковий бюджет — зручна практика всього західного світу, який варто спробувати хоча б заради інтересу.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Що таке частковий сімейний бюджет і чому все більше пар його вибирають