Що відбувається? Естонія в терміновому порядку відгородилася від Росії парканом з колючим дротом

Україна

На кордоні між Росією і Естонією тривають будівельні роботи по установці огорож.

Побудований перший кілометр паркану з колючим дротом. Естонія побудувала перший кілометр паркану з колючим дротом на кордоні з  Росією .

Протягом семи років країни ЄС планують звести загородження довжиною в 90 кілометрів і створити необхідну інфраструктуру: дороги для патрулювання, систему зв’язку, відеоспостереження, енергопостачання, передає  ERR.ее.

Перший етап будівельних робіт так званої балтійської стіни, якої Естонія, Латвія і Литва хочуть відмежуватися від Росії, обійдеться в 20 мільйонів євро.

Загальна вартість проекту – 130 мільйонів євро. У Литві і Латвії основну частину загороджень вже звели.

Глава МВС Естонії Алар Ланеман вважає, що цю ділянку кордону республіки має “велике символічне і політичне значення”. Фактично Таллінн вибудовує зовнішню кордон Євросоюзу і НАТО.

Як повідомлялося раніше, естонська влада  вирішили повернутися  до вирішення питання  спірних з Росією територій : згідно Тартуському договору 1920 року частка нинішніх Ленінградської і Псковської областей належали Естонії, однак після окупації республіки радянськими військами відбувся переділ кордонів на користь РРФСР.

У Держдумі  заявили , що сучасні кордони РФ визнало все світове співтовариство (насправді міжнародне співтовариство не визнає Крим частиною РФ – ред.), А тому Кремль не переглядатиме їх на користь відчуження територій на вимогу Естонії.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN