Що згідно з народними прикметами не можна робити 15 лютого

Православні відзначають 15 лютого Стрітення Господнє — одне з 12 великих християнських свят. Стрітення означає зустріч людства (в особі старця Симеона) з Богом. Саме на 40-й день після Різдва Марія принесла немовля Ісуса з Віфлеєму в Єрусалимський храм, інформує Ukr.Media.

Будь-який гріх, здійснений на Стрітення Господнє, карається особливо сильно. Тому в цей день, як і в будь-яке інше православне свято, суворо заборонено лаятися, посилено працювати, влаштовувати прибирання в будинку і відмовляти в допомозі нужденним. Крім того, на 15 лютого є особливі народні “рекомендації”.

Так, наприклад, 15 лютого не слід ображати домашню птицю, в тому числі рубати її і вживати в їжу. У цей день потрібно нагодувати курей вівсом, примовляючи: “годую курей вівсом — влітку буду з яйцем”, тобто в достатку.

Ще одна “кухонна” заборона пов’язана з грошима. 15 лютого не слід їх класти на стіл. У народі вірили, що так можна відлякати удачу. Якщо купюри або монети необхідно все ж передати, то їх потрібно спочатку покласти на підлогу, а вже потім брати в руки.

Не можна тримати столові прилади — ножі й виделки на відкритому просторі без діла. Прапрапрадіди були впевнені, що в іншому разі гострі предмети притягнуть на себе негатив, який передасться людині під час приймання їжі. Взагалі в цей день краще обійтися одними ложками.

Під суворе табу потрапляють зайві веселощі, особливо пов’язані з розпиванням алкоголю. У народі говорили: за стіл до того, хто не послухається цієї заборони, сяде нечиста сила. А від такого гостя хорошого чекати не варто.

Про погоду наші предки казали: якщо 15 лютого вдарять морози, то вони будуть останніми цього року. Також прапрапрадіди помічали: якщо на свято Стрітення Господнього піднялася хуртовина, значить, весна буде пізнішою. Існувала в народі і така погодна прикмета: якщо сонце 15 лютого жодного разу не вигляне через хмари, значить, холоди не відступлять ще протягом двох тижнів.

Сни, побачені в ніч із 14 на 15 лютого, відображатимуть ваш поточний стан. Якщо сновидіння були приємними, значить, ви гармонійно розвиваєтеся — і в духовному плані, і в матеріальному. Якщо цієї ночі вам наснився кошмар — ваші внутрішні сили знаходяться в дисбалансі. Крім того, неприємний сон, що приснився в ніч із понеділка на вівторок, може сказати про можливі проблеми зі здоров’ям. Навіть якщо для профілактики немає видимих ​​причин, все ж таки перевіртеся. На всякий випадок.

Також сновидіння цієї ночі можуть надати інформацію для роздумів на найближчий місяць. Так, якщо вам наснилася ваша робота, зверніть увагу на свою роль уві сні. Якщо ви виконували ті ж функції, що і насправді, значить найближчим часом потрясінь чекати не варто — причому як на трудовому терені, так і на любовному.

Якщо ж уві сні ви командували тими, кому в житті підкоряєтеся, то вам необхідно переглянути свої стосунки з колегами. Швидше за все, вони не отримують від вас зворотний зв’язок — через це справа стоїть на місці.

Якщо в ніч з 14 на 15 лютого вам насниться ваша сім’я, особливо літня її частина (батьки та бабусі з дідусями), запам’ятайте колір та вид їх одягу. Якщо вони були багатими і яскравими — незабаром ви отримаєте добру звістку, якщо старими та темними — близькі вам щось недомовляють.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )