Щойно! Арахамія видав: прямо в очі – Кремль почує. Немислимо – подарунок від РФ: не очікував ніхто!

Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає, що звернення Держдуми РФ до Путіна з проектом ухвали про визнання ЛДНР виглядає як подарунок Україні

Арахамія пояснив, що всі чинили тиск на Україну, щоб вона виконувала Мінські угоди в “російському наративі”, а тепер з’явилася реальна причина показати, що дії РФ йдуть у протилежному напрямку.

“Уже лише постановка питання про визнання окупаційних структур російським парламентом доводить, що саме російська сторона весь цей час працювала на руйнування переговорного процесу про війну на Донбасі. Фактично ми можемо говорити, що спроби визнати так звані Л/ДНР – це очевидний та обдуманий крок Росії на руйнування “Мінська”, за який точно має бути відповідальність”, – сказав Арахамія агентству “Інтерфакс-Україна” у вівторок.

За його словами, демократичний світ бачить, що відбувається, і “наші дипломати вже роз’яснюють ситуацію партнерам”.

Голова фракції звернув увагу, що Держдума проголосувала “за цю нікчемну ухвалу в той момент, коли канцлер Німеччини прибув на переговори до російського президента, тому це мало вигляд чіткого приниження Німеччини, яка виступає посередником у “нормандському форматі”.

Нагадаємо, що 15 лютого Держдума Російської Федерації на засіданні ухвалила постанову про негайне направлення президенту РФ звернення Думи про необхідність визнання так званих Донецької та Луганської народних республік (ДНР і ЛНР).

Відповідний проєкт постанови зібрав 351 голос. Україна вже засудила наміри Росії визнати незалежність “ДНР” та “ЛНР”.
Напередодні до думи внесли два схожих проєкти постанови. Один внесли 19 січня комуністи, другий у понеділок представники провладної партії “Єдина Росія”.Проєкт КПРФ, який і ухвалили, передбачає негайне звернення з відповідною вимогою до Путіна. Проєкт “єдиноросів” спершу передбачав консультації з російським МЗС.Обидва проєкти Держдума розглянула у вівторок, більше голосів набрав документ комуністів – 351 голос, а “Єдиної Росії” – 310. При цьому частина єдиноросів підтримали проєкт комуністів.Оглядачі не виключають, що Путін може відхилити звернення чи поставити його на паузу.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN