Connect with us

Новини

Щойно! Персональні санкції від Зеленського: указ готовий. У Кремлі палатиме – поставити диктатора на коліна!

Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення персональних санкцій проти російського президента Володимира Путіна, спікера Кремля Дмитра Пєскова, прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна та ще низки високопосадовців держави-агресора.

Про це читаємо в указі Зеленського про затвердження рішення Ради національної безпеки та оборони

До списку осіб, проти яких запровадили санкції, потрапили всі члени уряду РФ та ради безпеки РФ, зокрема секретар ради безпеки РФ Микола Патрушев, міністр оборони Сергій Шойгу, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Загалом у переліку РНБО 35 російських чиновників.

Санкційні обмеження передбачають, зокрема, заборону на в’їзд на територію України, скасування віз та дозволів зазначеним особам, заборону на польоти їх літаків у повітряному просторі України, позбавлення державних нагород України, скасування всіх виданих ліцензій та дозволів, блокування фінансових активів та заборону на транспортування майна, що належать особам у переліку РНБО.

Advertisement

Крім того, Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти російських вишів та їхніх керівників. До списку потрапили зокрема Московський державний університет імені М.В. Ломоносова, Московський державний технічний інститут Н.Е.Баумана, Санкт-Петербурзький державний університет та Національний дослідний університет “Вища школа економіки”. Загалом до переліку РНБО потрапили 236 російських вишів.

Українські освітні, культурні та державні установи мають розірвати усі зв’язки та угоди, укладені з російськими вишами, зазначеними у переліку РНБО.

У рішенні РНБО секретар Ради національної безпеки та оборони доручив Кабінету Міністрів та Службі безпеки забезпечити виконання обмежувальних заходів проти зазначених фізичних осіб. Крім того, Міністерство закордонних справ має проінформувати партнерів України про ці санкції, зокрема Сполучені Штати, керівництво Європейського Союзу та уряд Великої Британії.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement