Щойно! Пролунала потужна заява – хороший знак. Країна завмерла, вона буде там: принципово важливо

Різне

Ексміністр фінансів України Оксана Маркарова може стати послом в США — Київ отримав агреман (попередню згоду – ред.) на її призначення. Що це означає, розповів політолог Юрій Подорожний в ефірі каналу “Україна 24”.

“Це хороший знак, що Маркарову призначають послом. Я б хотів зауважити, що вона досить давно була міністром фінансів, але у неї дуже великий досвід внутрішньої фінансової роботи в Україні та роботи з міжнародними фінансовими організаціями. Це добре, що Сполучені Штати вже в принципі дали згоду на те, щоб її призначили. І хоча ми говоримо, що ще слово за президентом Володимиром Зеленським, насправді її кандидатуру подавали від України, а значить, вона вже була узгоджена”, — сказав він.

Експерт розповів, яких відносин з США чекати Україні в найближчому майбутньому і які ознаки підкажуть це.

“Я думаю, що для Джо Байдена буде принципово важливий напрямок Україна. В якому саме ключі відбуватимуться відносини, побачимо вже дуже скоро, я думаю, що в перші місяці після інавгурації, яка відбудеться в січні, ми побачимо якісь перші кроки. Дуже важливим знаком буде, чи відвідає президент Зеленський інавгурацію Байдена і в якому статусі, зустрінуться вони чи ні. Будемо чекати на цю першу знакову подію для України. І якщо Кулеба (міністр закордонних справ – ред.) говорить, що він очікує рок-н-ролу у відносинах, то сподіваємося, це буде для України веселий успішний танець і ми не зламаємо під час нього ноги”, — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник Богдан Ференс підбив підсумки 2020 року і розповів про впливові події.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN