Connect with us

Новини

Щойно! Важливе рішення: заборонено “Партію Шарія” – усе майно державі! Жодних проросійських партій в Україні!

Восьмий апеляційний суд Львова заборонив “Партію Шарія”, це вже дев’ята партія, діяльність якої заборонено в судовому порядку.

Про це повідомляє  “Чесно”

Варто зазначити, що це друга спроба заборонити цю проросійську партію, і вона стала результативною.

Вперше СБУ вимагала заборонити “Партію Шарія” в Окружному адміністративному суді міста Києва рік тому.

Advertisement

Майно цієї політсили мають передати на користь держави, але рішення суду ще можна оскаржити у Верховному Суді.

Крім цього, сьогодні суд також заборонив партію “Ліва опозиція”, що з’явилася у 2015 році після ліквідації КПУ.

Водночас розгляд заборони партії “Опозиційна платформа — За життя”, який теж відбувався сьогодні, суд переніс на 20 червня.

Нагадаємо, що суд в Іспанії відпустив проросійського блогера Анатолія Шарія, затриманого 5 травня, під підписку про невиїзд.

Advertisement

Про це повідомляє видання El Pais.

Шарія, який багато років живе в прибережному іспанському муніципалітеті Рода-де-Бера (Таррагона), заарештували у середу у нього вдома.

Агенти Корпусу національної поліції (КНП) виконали ордер на арешт, виданий київською владою, яка веде розслідування щодо нього за “державну зраду” та “розпалювання ворожнечі”. Україна звинувачує Шарія у тому, що він перебуває на службі Росії з 2014 року.

У четвер суд погодився звільнити його до тих пір, поки Україна не попросить про його екстрадицію.

Advertisement

Голова слідчого суду Хосе Луїс Калама заборонив Шарію залишати Іспанію, вилучив його паспорт і зобов’язав його двічі на місяць з’являтися в найближчий до його дому суд.

Ці заходи припиняють свою дію протягом місяця, якщо Київ “офіційно не подасть запит на екстрадицію”. Прокуратура також просила його тимчасово звільнити.

Партія має проросійську ідеологію, веде проросійську пропаганду й пропагує українофобію. Журналіст Сергій Іванов вважає, що «партія Шарія, як і партія Медведчука — це певні заходи під час цієї гібридної війни. Просто не обов’язково атакувати, не обов’язково стріляти, коли тут можна створити за російські гроші абсолютно проросійські партії і захопити владу (або принаймні спробувати) у відносно законний спосіб».

Українські громадські організації вважають що партію приховано фінансують з Росії.

Advertisement

У жовтні 2020 року журналісти bihus.info виявили, що діяльність партії фінансує українська компанія «БРСМ-Нафта». Зокрема, Анжела Василівна Ларкіна, керівниця низки підприємств, що належить компанії, схвалює всі неофіційні фінансові витрати на діяльність проєкту

Прокоментуйте:
Advertisement