Щойно! Голубовська сказала це – уже нічого не змінити. Степанов зблід: втратили систему і людей, країна гуде

Новини

Щоб ефективно стримувати епідемію коронавірусу в Україні, потрібно було локалізувати найперших хворих. Зараз вже немає якихось радикальних заходів, які допоможуть в цьому.

Про це в ефірі програми “Анатомія тижня” на телеканалі “Прямий” заявила лікарка-інфекціоністка, позаштатна спеціалістка Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська. Вона вважає, що ліквідація Санепідслужби була помилкою.

“Головне вчасно локалізувати перших хворих. Коли вже горить … немає жодних радикальних заходів щодо стримування поширення захворюваності”, – сказала вона.

Лікарка додала, що краще реагувати на епідемію Україна і не могла, тому що втратила санітарно-епідеміологічну службу.

“Може там хтось і брав хабарі, але там також була структура, яка займалася протидією виключно інфекційних хвороб: епідеміологи, вірусологи. Вони займалися тією роботою, яку ніхто не бачить. Ми втратили людей і систему. У нас досі на рівні держави немає документа, який регламентує порядок проведення епідеміологічного розслідування”, – підкреслила Голубовська.

Нагадаємо, ще в лютому завідувачка кафедри епідеміології Національного медичного університету імені Богомольця Ірина Колесникова заявила, що українські виші не випускають епідеміологів з 2015 року, не дивлячись на те, що така професія країні дуже необхідна.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN