Щойно! Смешко знищив його – Порошенко зблід, не чекав. Зеленський зміг – Медведчук в ауті!

Загрозливу для національної безпеки України ситуацію в інформаційному просторі країни було створено під час каденції п’ятого президента Петра Порошенка.

Про це виданню “ГОРДОН” заявив ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко, коментуючи рішення президента України Володимира Зеленського про введення санкцій проти народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Тараса Козака та належних йому телеканалів.

Проросійським силам вдалося пройти в парламент України багато в чому завдяки телеканалам “112 Україна”, ZIK і NewsOne, які 2 лютого потрапили під санкції. 

“Санкції проти телеканалів – класична ілюстрація до тези “краще пізно, ніж ніколи”. ЗМІ, про які йдеться, перейшли у власність проросійських сил ще за президента Петра Порошенка. Саме за нього було створено загрозливу для національної безпеки та оборони України ситуацію в інформаційному просторі країни. А ці сили за допомогою, зокрема, і цих інформаційних ресурсів змогли навіть згодом стати парламентськими політичними силами. Що особливо небезпечно в умовах неоголошеної війни з боку Росії проти України”, – заявив Смешко.

Він підкреслив, що у попереднього президента були законні можливості протидіяти проросійським силам.

“Свого часу Порошенку поставили пряме запитання в телеефірі, чому він як чинний президент не виправляє цієї ситуації. Як аргумент тоді верховний головнокомандувач ЗС України навів той факт, що Конституція і закони України нібито не дозволяють вводити санкції проти громадян України. Оприлюднений указ президента України Володимира Зеленського щодо цього де-факто спростовує аргументацію Порошенка. За бажання президент Порошенко від самого початку своєї каденції мав усі можливості поставити відповідні завдання та отримати від спецслужб України документальне підтвердження наявності і російського громадянства у деяких майбутніх народних депутатів України”, – сказав співрозмовник.

3 лютого Порошенко у Facebook написав, що “політично підтримує” рішення президента Володимира Зеленського, який 2 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та належних йому телеканалів.

Водночас Порошенко підкреслив, що закон забороняє вводити санкції проти українських громадян і компаній, і повідомив, що саме його команда в жовтні 2018 року ініціювала “постанову про обмежувальні заходи проти проросійських українських телеканалів”. “Єдина причина, з якої постанова не була реалізована тоді, полягає в тому, що це наклалося на початок виборчої кампанії”, – сказав Порошенко.

Смешко в ефірі ток-шоу “Право на владу” нагадав, що із 2016 року в Україні діє доктрина національної безпеки. Відповідно до неї, СБУ і Міністерство інформаційної політики мали давно провести аналіз контенту телеканалів “112 Україна” і NewsOne.

“Але для цього потрібно, щоб попередня влада захищала національну політику. З першого дня, коли почали використовувати політика Віктора Медведчука для переговорів із президентом Росії щодо обміну полоненими, хіба не було зрозуміло, що це реінкарнація проросійського політика в політичне життя України?” – заявив Смешко.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий