Шольц мнеться! Надання зброї Україні – Німеччина грає на руку Путіна? Тотальна критика – деталі!

У Бундестазі вимагають від уряду Шольца швидко схвалити іспанські постачання танків Україні.

Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман вимагає від федерального уряду схвалити можливе постачання в Україну іспанських танків “Leopard 2 A4” німецького виробництва.

Про це повідомляє Spiegel.

“Я дуже сподіваюся, що федеральний міністр економіки Роберт Габек негайно надасть дозвіл на експорт”, — сказала політик Вільної демократичної партії, яка входить у керівну коаліцію.

Негайність вона виправдовує війною в Україні.

“У нас немає часу на дебати. З огляду на потужні російські артилерійські удари по українських об’єктах, швидкість має основне значення”, – сказала Штрак-Ціммерман.

Зазвичай добре поінформована іспанська газета El País повідомила на вихідних, що Іспанія готується поставити Україні близько 40 основних бойових танків “Leopard 2 A4”. Міністр оборони Маргарита Роблес у понеділок не захотіла ні підтвердити, ні спростувати це. Це “надзвичайно делікатна тема” і вимагає “найбільшої розсудливості”, заявила вона.

Танки “Leopard” німецького виробництва, тому Берлін повинен схвалити передачу через так зване застереження про кінцеве використання. На вихідних у Берліні заявили, що поки що офіційного запиту з Мадрида не було. Однак у понеділок, за інформацією з урядових кіл, надійшли принаймні перші сигнали про те, що Іспанія насправді хоче поставити танки Україні.

Відео дня:

Досі уряд Німеччини відмовляється від постачання сучасних бойових танків.

Шольц застеріг на конфіденційному засіданні Комітету з оборони від відмови у питанні постачання Іспанією танків. “Німеччина кидає Україну щодня, коли туди не надходить важке озброєння”, – заявив заступник лідера фракції Християнсько-демократичного союзу Йоганн Вадепуль. “Якщо Іспанія хоче поставити Leopard 2, федеральний уряд повинен зробити це можливим швидко” – додав він.

Зазначимо, канцлера Німеччини Олафа Шольца критикують за повільність у наданні озброєнь Україні як на Батьківщині, так і за кордоном. ЗМІ пишуть, що його позиція пов’язана з тим, що німецький уряд боїться, що Україна використовує німецькі танки для вторгнення до Росії.

Шольц похвалився, що насправді Німеччина передала вже великий список озброєння. І навіть оголосив про постачання до України сучасної системи протиповітряної оборони Iris-T SLM. А також зенітні самохідні артилерійські установки Gepard та самохідну гаубицю Panzerhaubitze 2000.

Та виявилося, що все озброєння, яке Німеччина вже доставила Україні – це, в основному, маленькі гармати. Наразі жодного важкого озброєння не було доставлено безпосередньо з Німеччини в Україну.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Шольц мнеться! Надання зброї Україні – Німеччина грає на руку Путіна? Тотальна критика – деталі!