Скандал набирає обертів! Тупицький зробив це – просто під стінами КСУ, поліція на місці. Офіційне звернення

Різне

Глава Конституційного суду України Олександр Тупицький, якого співробітники Управління державної охорони не пускають на робоче місце, викликав на місце подій слідчо-оперативну групу, яка розбирається в причинах інциденту. Про це повідомив сам глава КСУ.

“За вказівкою якогось невідомого керівника нас не пускають на робоче місце. Я домагаюся, щоб мені назвали причини з 08:30, але відповіді ніхто не дає”, – розповів Тупицький.

За словами глави КСУ, така ситуація є перешкоджанням роботи державного діяча і перевищенням повноважень з боку посадових осіб.

Тупицький заявив, що поки не знає, як будуть розвиватися події далі. При цьому він висловив намір щодня намагатися потрапити на своє робоче місце і в разі невдачі складати відповідний акт, щоб його не звинуватили в прогулах роботи.

У Держохороні підтвердили інформацію про те, що їх співробітники не пускають в будівлю Конституційного суду його главу Олександра Тупицького.

Там заявили, що діють за зверненням Держбюро розслідувань на виконання указу президента, а також для усунення ризиків, в «зв’язку з якими був відсторонений Тупицький О.М. з посади судді Конституційного Суду України і для недопущення останнього до приміщень Конституційного суду України терміном дії Указу президента України від 29.12.2020 № 607/2020 (два місяці) ».

Відзначається, що співробітники УДО діють в межах повноважень, передбачених чинним законодавством.

В КСУ заявляють, що дії Держохорони блокує діяльність всього суду.

“Сьогодні, 19 січня, співробітники Управління державної охорони України без повідомлення про причини раз не допускають Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького в приміщення суду і робочого кабінету.

За словами Олександра Тупицького, вказане є черговою спробою протиправного втручання в діяльність Голови Конституційного Суду України, перешкодою виконанню ним своїх службових обов’язків, спрямованим на блокування роботи Конституційного Суду України в цілому. Указом Президента України Олександр Тупицький відсторонений від посади судді Конституційного Суду України, керівництво як Голови Суду він повинен виконувати, оскільки на це його уповноважили судді Конституційного Суду України.

Нездійснення адміністративних функцій Голови Суду призведе до дестабілізації роботи всієї установи “.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN