Connect with us

Новини

Скільки військових могла втратити Україна: західні ЗМІ назвали кількість загиблих

Збройні сили України від початку повномасштабного вторгнення Росії загалом втратили менш як 15 000 військових. Розвідувальні дані, які поширюються серед держав-членів Євросоюзу, оцінюють втрати української сторони в 13 000 загиблих.

Про це пише видання Euractiv, в розпорядженні якого опинився відповідний документ – витяг внутрішнього меморандуму ЄС.

Згідно з оцінками Європейського Союзу, які наводяться в документі й ґрунтуються на витоках розвідданих, повідомленнях України країнам-членам ЄС та повідомленнях ЗМІ, втрати ЗСУ становлять 13 тисяч загиблих військовослужбовців під час бойових дій і ще 35 тисяч поранених.

Водночас за оцінками США, вказаних в тому ж витягу, Україна втратила 17,5 тисячі військовослужбовців на полі бою. Загалом втрати України становлять від 124 до 131 тисячі воїнів, включаючи загиблих, поранених та зниклих безвісти.

Advertisement

Видання зазначило, що Євросоюз схильний вважати, що американські дані є завищеними.

Разом з тим втрати Росії значно більші. В документі наводяться українські оцінки, згідно з якими РФ втратила 185 тисяч загиблими й 555 тисяч пораненими. А за даними США російські втрати становлять від 189,5 до 223 тисяч, з них 43 тисячі загиблими.

За словами західних дипломатів та військових експертів, практично неможливо офіційно підтвердити кількість жертв з обох сторін. Вони зазначають, що обидві сторони утримуються від надання цифр, щоб інша сторона не використовувала їх як інструмент для пропаганди.

Генерал Клаудіо Граціано, колишній голова військового комітету ЄС зазначив, що повні втрати Росії “ймовірно, будуть відомі лише після закінчення війни.

Advertisement

“У будь-якому випадку, це буде одна з найкривавіших війн на території Європи”, – сказав Граціано на полях Європейського саміту з питань оборони та безпеки в четвер,11 травня.

Прокоментуйте:
Advertisement