Скреnна медицина: Росlян лікуватимуть … струмом

Різне

Російські вчені розробили новий метод тренування дихання у перехворілих COVID-19. Як пишуть росЗМІ, про подробиці дослідження розповів завідувач лабораторією фізіології рухів інституту фізіології ім. І. П. Павлова РАН, професор Університету Луїсвілля (США) Юрій Герасименко, передають Патріоти України.

Відновлювати дихальну функцію пропонується за допомогою нашкірної стимуляції спинного мозку за допомогою спеціальних струмів. Вчений зазначив, що в дослідженні взяли участь як здорові, так і хворі люди, і нашкірних стимуляція на відміну від епідуральної, при якій матриця з електродами імплантується, показала велику ефективність.

«Вже через 12 сесій пацієнт міг стояти самостійно. Це пов’язано з тим, що ми стимулюємо різні відділи спинного мозку, активуються м’язи тулуба, які забезпечують м’язовий корсет, – підкреслив Герасименко. – Ми провели попереднє дослідження на здорових пацієнтах і подивилися, як змінюється дихальна функція при стимулюванні системи, що відповідає за кардіоваскулярну функцію. Зробили також пробне дослідження на десяти пацієнтів, які перенесли ковід. Виявилося, що можна управляти параметрами дихання стимуляцією спинного мозку. Дослідження показало, що у постковідних пацієнтів збільшуються параметри вдиху і видиху. Ми намагаємося зрозуміти, як управляти вдихом і видихом, щоб створити спеціальну систему тренувань з використанням стимуляції спинного мозку».

За словами фахівця, метод може застосовуватися і при інших захворюваннях. Зокрема, його випробували на людях, які перенесли інсульт. При стимулюванні спинного мозку таким пацієнтам легше пересуватися.

Герасименко додав, що метод поки перебуває на стадії наукового дослідження і ще не затверджений в якості технології лікування.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий