Скрізь стоять стовпи диму і горить полум’я: українці вийшли на Банкову і вимагають змін. Люди більше не можуть мовчати

Новини

Подробиці з місця інциденту

У суботу, 27 лютого в Києві почалася запланована акція протесту на підтримку активіста з Одеси Сергія Стерненка після оголошення йому вироку в суді. Відео з місця подій опубліковане у Facebook-спільноті Pavlovsky News.

Акція розпочалася на вулиці Банковій, де розташований Офіс президента України приблизно о 12:00.

За підрахунками журналістів, зібралося приблизно 1500 учасників мітингу. До слова, ворота до будівлі Офісу президента були відкриті та мітингувальники могли впритул наблизитися до будівлі.

Напередодні всім власникам автомобілів, припаркованим поблизу Офісу президента залишили папірці з попередженням про проведення акції та закликом прибрати свій транспортний засіб якомога далі від місця події.

Згодом Учасники мітингу перемістилися в Офіс генерального прокурора України.

З собою у них були фаєри і петарди, якими мітингувальники закидали будівлю Генпрокуратури. Навколо стояли стовпи диму і горіло полум’я.

Крім цього, вони на місці розгорнули свій мініштаб, де є аптечка на випадок необхідності надання першої медичної допомоги, а також польова кухня.

Активісти вимагають від влади відпустити на волю Сергія Стерненка, а також перезавантажити Вищу раду правосуддя.

Судячи з усього, мітингувальники налаштовані дуже рішуче, вони заявили, що це остання “мирна акція”.

Наступну вони анонсували на 9 березня, коли має відбутися з’їзд суддів України, на якому мають обрати нових членів Вищої ради правосуддя.

Це вже друга акція протесту біля будівлі офісу президента України. Перша була 23 лютого і пройшла вона не дуже мирно.

Протестувальники кидали в правоохоронців сніжки, фаєри та димові шашки. У підсумку за даними постраждали 27 співробітників правоохоронних органів, а також 10 учасників акції. Повідомляється, що було затримано 24 людини.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий