Connect with us

Новини

Слова Сергія Жадана стали пророчими, ще три роки тому він дуже точно все передбачив

Письменник Сергій Жадан ще в інтерв’ю 2020 року, розповідав що Харків під загрозою і на нього можуть піти танкові колони з рф

Відповідаючи на запитання, як харків’яни змінились з 2014 року Жадан відповів. politeka.net

“Люди зрозуміли, що Донбас зовсім поруч. Багато кого це налякало, мобілізувало, змусило подумати про якісь базові речі, які до цих подій базовими не були. Будь-якої миті з Росії можуть зайти танкові колони і тоді в тебе не буде можливості виходити на мирні протести. Ти вже будеш змушений рахуватися з реальністю окупації і агресії”, – сказав Жадан.

Також він висловився про патріотизм:

Advertisement

“Останнім часом саме трактування терміну «патріотизм» — воно дещо деформувалось, звелося до якихось гасел, якоїсь суто політичної риторики. Для нас це більш широке значення і цим альбомом ми намагаємось говорити про речі, пов’язані з нашими принципами та переконаннями. Наприклад – триматися своїх міст, триматися своєї країни, підтримувати одне одного, гуртуватися разом у доволі неспокійні часи. У кожного із нас є лінії, за які не варто заступати. Лінії переконань, лінії принципів, лінії цінностей”.

Нагадаємо, Сергій Жадан – автор поетичних збірок «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена», «Список кораблів», «Псалом авіації», п’єси «Хлібне перемир’я», роману «Інтернат», а також романів «Ворошиловград» і «Месопотамія».

У червні 2022 року Жадану присудили Премію миру німецьких книгарів. На сайті премії оголосили, що відзнаку присвоєно «за видатну творчість і за гуманітарну позицію, з якою він піклується про людей під час війни і допомагає їм, ризикуючи своїм життям». Отримав премію Сергій Жадан 23 жовтня 2022 року.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement