Смачно! Ні, дуже смачно! Холодець: ну, не потрібні тут цибуля, морква та інші добавки (і зі мною погоджуються ті, хто спробував мій рецепт)

Вірніше, рецепт моєї свекрухи. Я смачнішого не пробувала! Тепер тільки так готую.

Тому поділюся своїм рецептом. Смачно! Ні, дуже смачно! І всі, хто пробують, зі мною згодні – відмінний холодець виходить! М’ясо я попередньо вимочую в холодній воді. М’яса завжди беру багато. Сьогодні у мене борщова яловича кістка, 1,5 кг: Обов’язково беремо суглоб.

Ще обов’язково додаю «м’ясний» шматочок і половину курки. Укладаю це все в каструлю і заливаю чистою холодною водою, щоб вона повністю покривала м’ясо. Залишаю так м’ясо годин на 6 (зазвичай на ніч).

Потім воду зливаю, наливаю чисту і ставлю каструлю на вогонь. Води йде приблизно 3,5 літра. Каструля у мене 8-літрова.

Доводжу до кипіння, постійно знімаючи піну. Першу воду можна злити. Варю спочатку тільки яловичину! Курку поки тримаю в холодильнику. Коли бульйон закипить, перемикаю на мінімальний вогонь. І варю 2,5 години. Сильно кипіти не повинно! Повинно «злегка побулькувати». Через 2,5 години додаю курку і варю точно так же (на дуже-дуже повільному вогні) ще 1,5 години.

Тепер потрібно перевірити, застигне чи холодець. Для цього опускаю ложку в бульйон, потім доторкаються до неї пальцями. Через хвилинку приблизно з’єдную пальці – якщо добре «склеюються», значить, відмінно застигне, якщо такого ефекту немає – потрібно варити ще. Ми ніколи не додаємо в холодець желатин! І ще ми не любимо жир в цій страві, тому жир я ретельно знімаю. Обов’язково! Потім використовую його для приготування інших страв.

Тепер часник. Пропускаю його через прес. Беру приблизно 12-15 зубчиків, але, звичайно, кількість часнику можна регулювати на свій смак. Додаю приблизно столову ложку солі і розминаю часник із сіллю, щоб вийшла «кашка».

Додаю в бульйон лавровий лист і підготовлений часник із сіллю і варю (все так само повільно) хвилин 10. Якщо потрібно, досолюю за смаком. Через 10 хвилин знімаю каструлю з вогню і даю настоятися ще хвилин 10. Потім дістаю з бульйону м’ясо і кістки. Відділяю м’ясо від кісток, прибираю все зайве і розкладаю м’якоть до відповідної ємності. У мене невеликі порційні формочки, але, звичайно, можна використовувати і звичайні глибокі тарілки. Бульйон обов’язково проціджую. І вже чистим бульйоном заливаю м’ясо.

Залишаю на столі, щоб бульйон охолов, потім ставлю в холодильник до повного застигання. Усе! Через 2-3 години можна пригощатися! Холодець відмінно застиг! Це шалено смачно!

СКЛАДОВІ: • Вода – 3, 5 л • Борщова яловича кістка (з м’ясом) – 1,5 кг • Суглоб яловичий – 1,5 кг • Передній антрекот яловичий – 700 г • Курка домашня – 500 г • Часник – 12-15 зуб. • Лавровий лист – 4-5 шт. • Сіль

Джерело poradnytsya.info

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Смачно! Ні, дуже смачно! Холодець: ну, не потрібні тут цибуля, морква та інші добавки (і зі мною погоджуються ті, хто спробував мій рецепт)