Собор Іоанна Предтечі: що це за свято, заборони і молитва

Наприкінці зимових святок православні християни відзначають Собор Іоанна Предтечі. У цей день вшановували пам’ять Іоана, який хрестив Ісуса на річці Йордан.

20 січня день ангела відзначають Афанасій, Іван та Іванна. Про основні традиції та вірування цього для читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Собор Іоанна Предтечі

З юних літ Іоан, син Захарія та Єлизавети, проводив життя у пості та молитві посеред пустелі. Коли Іоану виповнилося 30 років, Святий Дух велів йому йти в долину річки Йордан та возвіщати, що невдовзі прийде на землю благословенний Син Господа.

Іоан почав проповідувати, закликаючи людей покаятися, бути щирими і чесними, робити добро, бути милосердними, допомагати бідним. Хрещення Іоана означало, що людина омивається водою, адже вона увірувала у Спасителя, тому очищається від усіх гріхів.

Собор Іоанна Предтечі: що це за свято, заборони і молитва

Традиції та вірування

Після Водохреща, вранці, 20 січня, радили випити натщесерце освячену воду. Це допоможе зберегти здоров’я на весь рік.

Якщо 20 січня йде дощ – слід чекати доброго врожаю зернових. Коли вранці лягає туман – восени буде багатий врожай хлібу. А сніжна погода на Іоана віщує снігопади аж до Масляної.

Здавна у цей день хрестили дітей. Вважалося, що малюки, хрещені на Іоана, будуть щасливими і захищеними вищими силами.

З 20 січня остаточно закінчувався період святок, тому знову дозволялося робити хатню роботу. Дівчата в цей день починали вишивки та рукоділля. Але від важкої фізичної праці, як і в будь-яке церковне свято, слід відмовитися. Також не слід сваритися, розпускати плітки та злитися.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Втратив руку і покинув, щоб не бути тягарем: дівчина розшукала воїна ЗСУ, щоб одружитися