Союзники nочалu публічно сварuти Німеччину та Меркель: У Литві різко вuсловилися щодо Північного потоку-2

Новини

У МЗС Литви висловилися про будівництво російського газопроводу Північний потік-2 і зазначили, що Євросоюз фактично “фінансує тирана”. За словами литовського міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, в проєкті Північний потік-2 сьогодні немає ніякого сенсу, оскільки Європа до 2030 року планує припинити використання викопного палива, а цей газопровід тільки збільшить його кількість у регіоні, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

“Цей проєкт також не приносить ніякої користі єдності Європи. Німеччина доклала багато зусиль для того, щоб Європа була реально об’єднаною… І мені було б сумно спостерігати, що німецька спадщина об’єднаної Європи зникає через один проєкт” ,- пояснив він.

Ландсбергіс зазначив, що він пропонував відкласти будівництво Північного потоку-2 до нових виборів в Росії. На його думку, Якщо Росія зможе провести по-справжньому демократичні вибори, то нехай продовжує реалізацію газопроводу.

“Якщо в Росії відбудуться демократичні вибори, то ладно – будуйте далі. Але в нинішніх умовах цим проєктом ми фактично фінансуємо тирана. А це завжди погана ідея, тому що на ці кошти він зрештою будує танки. Тому моя ідея була – відкласти будівництво до виборів. Перефразовуючи Джона Леннона, дамо Путіну шанс”, – додав міністр.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий