Спалах на Сонці: Землю накриє найпотужніша в 2020 році магнітна буря

Україна

Через потужний спалах на Сонці, який зафіксували 7 грудня, сьогодні геомагнітний сплеск накрив Землю— 10 грудня 2020 року почалася магнітна буря, яка претендуєна званнянайсильнішоїу 2020 році.

Про це повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця.

Відзначається, що викид сонячної речовини стався на боці, зверненому до Землі, тобто вплив спалаху буде максимальним.

Пік сонячної активності припав на цю ніч і позначиться не лише на здоров’ї жителів планети, а й на роботі електроніки. Також сьогодні зростає загальний радіаційний фон, а також посилюються коливання магнітного поля Землі.

Крім того, область полярних сяйв може знизитися до широт 60-70 градусів, що дозволить спостерігати їх на більш великих географічних просторах.

Вчені припускають, що на 17:00 магнітна буря ще більше посилиться, а пік сонячної радіації, який досягне рівня G3, припаде приблизно на 23 годину за київським часом і триватиме до 5 години ранку 11 грудня.

Потім магнітна буря почне поступово слабшати і до 17:00 п’ятниці перейде в невеликі геомагнітні збурення, які триматимуться протягом суботи та неділі, 12 і 13 грудня.

Наступнімагнітні коливання в грудні можливі12, 13, 23, 25, 30 числа. А сильні магнітні бурі в грудні будуть10, 11, 18, 19, 20, 24 числа.

Людям, які залежні від перепадів космічної погоди, радятьне навантажувати себе надмірною фізичною роботою, а більше відпочивати, уникати стресових ситуацій, а також підтримувати правильний раціон харчування і дотримуватися питного режиму.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN