США готуються передати Україні конфісковані активи Росії: Байден уже підписав закон

США планують протягом найближчих місяців передати на користь України частину конфіскованих активів Росії. За нещодавно прийнятим законом, робити це мають намір через Державний департамент.

Про це повідомив директор оперативної групи Міністерства фінансів США з виявлення та конфіскації незаконно зароблених активів Ендрю Адамс. Він нагадав: наприкінці грудня президент США Джо Байден підписав закон про держбюджет на 2023 рік, який визначив право Мін’юсту країни передавати конфісковані кошти Держдепартаменту на допомогу Україні.

“У майбутньому ми готові розпочати передачу конфіскованих активів на користь України. Хочу наголосити, що це відносно недалекий розвиток подій”, – зазначив Адамс.

При цьому він наголосив: підписаний Байденом закон не визначає шляхів для передачі всіх можливих конфіскованих коштів. Крім того, під нього не підпадають активи, вилучені через порушення експортного контролю.

“Це не “срібна куля”. Але [ця норма] дозволяє сподіватися, що ми побачимо перші передачі [конфіскованих активів] від Міністерства юстиції Держдепартаменту протягом найближчих тижнів та місяців”, – резюмував чиновник.

Тим часом, Канада раніше вже розпочала процес арешту та конфіскації активів російського олігарха Романа Абрамовича, який перебуває під санкціями. Мова про 26 млн доларів його компанії Granite Capital Holdings Ltd.

“У разі конфіскації отримані доходи можна буде використати для відновлення України. А також компенсації жертвам незаконного та невиправданого вторгнення путінського режиму”, – розповіли в уряді Канади.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN