Connect with us

Новини

США й Німеччина влаштували “підставу”: ЗМІ розповіли про причину написання Зеленським гнівного твіту щодо НАТО

Published

on

Президент України Володимир Зеленський намагався змінити хід дискусії на саміті НАТО у Вільнюсі, коли стало відомо, що у підсумковому тексті декларації змінили деякі формулювання, які були менш вигідними для України. Про це інформує видання Bloomberg з посиланням на власні джерела у дипломатичних колах, передають Патріоти України.

У повідомленні вказується, що в понеділок ввечері остаточний текст декларації ще не був узгоджений, але тоді в ньому були більш чіткі формулювання щодо вступу до НАТО.

Однак, на вимогу США й Німеччини формулювання змінили на менш вигідні для України, які зрештою опинилися у фінальному документі. Коли про це дізналась делегація від України, то вона вирішила опублікувати провокаційний звіт від імені українського президента.

Таким чином представники України намагались вплинути на хід дискусії, але реакція була зворотною. Особливо були роздратовані американці, яких не попередили про твіт, через що у справу довелось втручатись делегаціям з Великої Британії та Німеччини.

Advertisement

“Коли ситуація загрожувала вийти з-під контролю, керівник офісу Зеленського Андрій Єрмак зателефонував раднику президента США з національної безпеки Джейку Саллівану, але текст все одно був затверджений ще до приїзду українців”, – пише Bloomberg. Коли Зеленський прибув на саміт НАТО, його активно критикували інші лідери. Зокрема, під час спільної вечері Зеленського попросили “охолонути” і оцінити весь пакет пропозицій від країни Заходу.

Прокоментуйте:
Advertisement