США та Великобританія вдарили санкціями по соратниках Путіна: у списках Усманов, Пєсков, Ротенберги

Великобританія 3 березня оголосила про повне заморожування активів та заборону на поїздки щодо російських олігархів Алішера Усманова та Ігоря Шувалова. У свою чергу Сполучені Штати також ввели санкції проти мільярдерів та чиновників із РФ. Зокрема, заходи ввели проти братів Бориса та Аркадія Ротенбергов, прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, гендиректора корпорації “Ростех” Сергія Чемезова та ін.

“Олігархи Алішер Усманов та Ігор Шувалов, загальний статок яких оцінюється в $19 мільярдів, були піддані санкціям з негайним набуттям чинності. Соратники Путіна тепер відрізані від своїх великих інтересів у Великій Британії, включаючи особняки вартістю в десятки мільйонів доларів. Активи заморожені, на обох накладено заборону на поїздки, і жоден британський громадянин або бізнес не може впоратися з ними”, – йдеться в повідомленні на сайті британського уряду.

Великобританія вводить санкції проти Усманова та Шувалова

Алішер Усманов мав значну долю в англійських футбольних клубах “Арсенал” та “Евертон”. Також він володіє будинком Бічвуд у Хайгейті вартістю близько 48 млн фунтів стерлінгів і маєтком Саттон-Плейс (16 століття) у графстві Суррей.

Активи Ігоря Шувалова у Великій Британії включають дві розкішні квартири в центрі Лондона, вартість яких оцінюється в 11 млн фунтів стерлінгів. Він є ключовим членом найближчого оточення Путіна.

Крім цього, влада водить оперативну групу по “боротьбі з російською елітою”. Вона розпочне роботу наступного тижня.

Відео дня:

Ця експертна група координуватиме міжурядову роботу щодо накладення санкцій проти олігархів. “Наше послання Путіну та його союзникам було зрозумілим з самого першого дня: вторгнення в Україну матиме серйозні та руйнівні економічні наслідки. Санкції проти Усманова та Шувалова ясно дають зрозуміти, що ми вдаримо по олігархам та особам, тісно пов’язаним із путінським режимом та його варварською війною. Ми не зупинимося тут. Наша мета – паралізувати російську економіку та заморити голодом військову машину Путіна“, – сказала Трасс.

Санкції США

Штати вводять санкції проти поплічників Путіна та членів їхніх сімей, повідомляється на сайті Білого дому. Зокрема:

  • Николай Токарєв (а також його дружина Галина, дочка Майя та 2 його компанії з продажу елітної нерухомості);
  • Борис Ротенберг (його дружина Каріна та сини Роман та Борис);
  • Аркадій Ротенберг (його сини Павло та Ігор та дочка Лілія);
  • Сергій Чемезов (його дружина Катерина, син Станіслав та падчерка Анастасія);
  • Ігор Шувалов (його 5 компаній, його дружина Ольга, син Євген та його компанія та літак, а також дочка Марія та її компанія);
  • Євген Пригожин (3 компанії, дружина Поліна, дочка Любов та син Павло);
  • Дмитро Пєсков;
  • Алішер Усманов (його яхта, приватний літак).

Дмитро Пєсков названий “головним постачальником путінської пропаганди”. Як сказав президент США Джо Байден, влада продовжуватиме працювати з союзниками та партнерами, щоб притягти до відповідальності російських олігархів і корумпованих лідерів, які наживаються на насильницькому режимі Путіна.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
США та Великобританія вдарили санкціями по соратниках Путіна: у списках Усманов, Пєсков, Ротенберги