США звинуватили РПЦ у кричущих порушеннях свободи віросповідання і розколі світового православ’я

Різне

Росія продовжує робити спроби зруйнувати єдність Православної церкви, розпалюючи нестабільність і підриваючи суверенітет незалежних націй з православною більшістю, переконаний дипломат.

Російська православна церква намагається розколоти “світове православ’я”, заявив посол США в Греції Джеффрі Пайєтт, який раніше очолював американське дипломатичне представництво у Києві, передають Патріоти України з посиланням на Релігійно-інформаційну службу.

Під час конференції з релігійних відносин, яка пройшла в онлайн-форматі, Пайєтт зазначив, що “Греція і Сполучені Штати працюють в якості стратегічних партнерів, щоб відповісти на виклик, який Росія кидає нашим демократичним цінностям і, зокрема, свободи релігійного вираження тут, в Європі”.

Він підкреслив, що Комісія США з міжнародної релігійної свободи визнала Росію “країною, що викликає особливе занепокоєння через систематичні і кричущі порушення свободи віросповідання”.

“Росія не тільки кидає виклик авторитету вселенського патріарха, а й продовжує робити спроби зруйнувати єдність Православної церкви, розпалюючи нестабільність і підриваючи суверенітет незалежних націй з православною більшістю”, – додав Пайєтт.

Посол заявив, що група офіційних помісних церков, які визнали автокефалію Православної церкви України, “буде продовжувати рости”.

Посол також обурився тим, що “буквально в цьому місяці митрополит Іларіон від імені Російської церкви заявив, що вселенський патріарх ініціював розкол”.

Джерело: https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/ssha-zvynuvatyly-rpts-v-krychushchykh-porushenniakh-svobody-virospovidannia-i-rozkoli-svitovoho-pravoslavia-356074.html

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN