США звинуватили Південну Африку в постачанні Росії боєприпасів: реакція України

США звинуватили Південну Африку у постачанні боєприпасів до Росії. Це було зроблено через російський корабель, який у грудні минулого року пришвартувався до військово-морської бази Саймонстаун у Кейптауні. В Україні стурбувалися цим питанням.

Як повідомляє news24, посол США в Південній Африці Рубен Брігеті заявив, що ПАР, попри те, що вона заявляє про свою непричетність до російської війни в Україні, постачала зброю армії держави-терориста obozrevatel.com (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця сторінки).  

“Серед того, що ми помітили, була стоянка вантажного корабля на військово-морській базі Саймонстаун у період із 6 по 8 грудня 2022 року, і ми впевнені, що вантажили зброю та боєприпаси на це судно в Саймонстауні, коли воно поверталося до Росії”, – сказав посол.

За його словами, уряд США дуже серйозно поставився до цього питання.

США звинуватили Південну Африку в постачанні Росії боєприпасів: реакція України

“Озброєння росіян украй серйозне, і ми не вважаємо це питання вирішеним, ми хотіли б, щоб ПАР почала практикувати свою політику неприєднання. Ми також висловили серйозне занепокоєння щодо термінів проведення спільних військово-морських навчань ПАР із Росією та Китаєм у водах ПАР, які збіглися з роковинами російського вторгнення в Україну”, – додав він.

Водночас посол України в ПАР Любов Абравітова вимагає “термінової зустрічі” з головою міністерства оборони Південно-Африканської Республіки (ПАР) Танді Модісе.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )