Стало відомо, чому яхту Абрамовича не штрафують у Туреччині: використовують лист Арахамії

Однією з причин того, що супер’яхту російського олігарха Романа Абрамовича Eclipse не штрафують у Туреччині, може бути лист від народного депутата Давида Арахамії (“Слуга народу”). Цей документ нібито використовують юристи олігарха, у листі йдеться про допомогу Абрамовича у порятунку 400 тисяч українців.

Цей лист юристи використовують, щоб через суди домогтися скасування санкцій проти Абрамовича, повідомив The Times. Видання має у своєму розпорядженні документи позовів юристів Абрамовича проти Європейського Союзу та уряду Сполученого Королівства.

У позовах до ЄС та Великої Британії юристи російського олігарха використовують лист Арахамії як доказ “згубного впливу західних санкцій” на зусилля Абрамовича у проведенні мирних переговорів. The Times, однак, не повідомляє, коли саме Арахамія надав листа.

“Завдяки сприянню пана Абрамовича делегації [Росії та України] досягли домовленостей щодо організації гуманітарних коридорів, через які змогли врятувати понад 400 тис. осіб. Окрім того, його зусилля з обміну військовополоненими допомогли звільнити з полону кілька сотень людей”, – цитує видання лист Арахамії.

Юристи стверджують: Абрамович тепер не може “належно” долучатися до процесу переговорів та організації гуманітарної допомоги, оскільки юридичні компанії та консультанти побоюються співпраці з підсанкційною особою. Крім того, олігарх не може подорожувати до країн, які ввели проти нього санкції, а тому не в змозі “виконувати певні функції щодо організації переговорів”.

У свою чергу бельгійська юридична компанія надала податкові декларації Абрамовича, які нібито свідчать, що він сплатив за останні кілька років більше податків у Великій Британії та ЄС, ніж загалом у Росії.

У позові вони стверджують, що керівництво ЄС приписує Абрамовичу підтримку російського вторгнення до України та його зв’язки з Кремлем помилково. Представники Абрамовича запевняють, що олігарх не має тісних зв’язків із російським диктатором Володимиром Путіним і він нібито не отримав жодної вигоди від окупації Криму Росією або повномасштабного військового вторгнення 24 лютого.

Раніше небайдужі читачі передали OBOZREVATEL фотографії яхти Абрамовича Eclipse у Туреччині. Ще в березні судно пришвартувалося у порту турецького міста Мармарис. До неї з того часу не було застосовано жодних обмежень, що дозволило вважати, що турецька сторона просто “заплющила очі” на яхту олігарха.
Яхта Абрамовича у Мармарисі

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN