Connect with us

Новини

Стартувала обов’язкова евакуація з Донеччини: як відбувається і що треба знати

Published

on

У вівторок, 2 серпня розпочалася обов’язкова евакуація населення з Донецької області. Уранці перший евакуаційний поїзд прибув до Кропивницького.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. “Жінки, діти, старі, багато маломобільних. Усіх зустріли та розселили, допомогли всім”, – написала вона у своєму Telegram-каналі.

Верещук також подякувала за роботу місцевим службам, міжнародним організаціям та волонтерам, а також керівнику області Андрію Райковичу.

Раніше під час брифінгу Верещук розповіла, що в межах обов’язкової евакуації з Донецької області мають виїхати понад 50 тис. дітей та 200 тис. дорослих

Advertisement

Людям, які евакуюватимуться, слід телефонувати в адміністрації або писати онлайн у чат-ботах.

“Усе фіксується в обласних військових адміністраціях і до таких людей приїдуть, заберуть, транспортуватимуть до місця евакуації. Це може бути автобус чи поїзд”, – сказала вона.

Ті, хто евакуювався, отримають довідку внутрішньо переміщеної особи, а на вокзалі їх зустрінуть, видадуть першу допомогу та виплати.

“Укрпошта” вже це знає, як робити. Гроші є. Ми всі помилки минулих хвиль евакуацій врахували. Розуміємо, що хтось не хоче евакуюватись. Є певний формат відмови. Там особиста відповідальність. Але ще раз кажу: газу, опалення не буде, світла не буде”, – попередила Верещук.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement