Страшна трагедія! Прямо в центрі Києва: Зеленський не стримав сліз. Сотні загиблих – військові вже там!

Президент України Володимир Зеленський узяв участь у церемонії вшанування пам’яті Героїв Крут. Глава держави поклав квіти до пам’ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві.

Повідомляє офіс президента. Пише korupciya.com

Пам’ять загиблих ушанували хвилиною мовчання. Пролунав Державний гімн України. Воїни роти почесної варти відсалютували з особистої зброї та пройшли урочистим маршем біля пам’ятного хреста.

У церемонії також взяли участь керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Олексій Резніков, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний і курсанти вищих військових навчальних закладів.

Довідка. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля однойменної залізничної станції Українські сили налічували близько тисячі осіб і складалися зі старшин і курсантів 1-ї Київської військової школи, 115-130 студентів першої сотні Студентського куреня та добровольців з Вільного козацтва.

Більшовицькі сили в районі Крут становили близько 6 тис. солдатів та балтійських матросів, а безпосередню участь у бою взяли до 3 тис. осіб. Бій під Крутами закінчився організованим відступом українських частин на потязі.

Втрати українців, за різними даними, становили від 80 до 100 загиблих. На думку дослідників, загальні втрати ворога могли сягати до 1500 убитих і поранених.

У 1918 році за рішенням Центральної Ради тіла полеглих у бою під Крутами вояків-студентів урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Пам’ятник Героям Крут на Аскольдовій могилі виконано у формі гранітного хреста з тризубом. На ньому розміщено цитату з Євангелія від Йоана «Найбільша любов – життя покласти за друзів».

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
BBCcCNN