Суд у Греції звільнив з-під варти ветерана АТО, затриманого на запит Литви: у чому його звинувачували

У середу, 9 лютого, суд в Афінах, столиці Греції, звільнив з-під варти ветерана АТО Олександра Радкевича. Його збираються повернути до України.

Як повідомили УНІАН почесний консул України в Греції Дімітріос Дімітріадіс і адвокат, який займається справою Радкевича, рішення було ухвалено на користь ветерана. Натомість сторона обвинувачення вимагала його екстрадиції до Литви (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

Суд у Греції звільнив ветерана АТО Радкевича

Рішення було ухвалено на користь ветерана

Нагадаємо: Радкевича було затримано у жовтні на вимогу Литви. Виявилося, що він заочно засуджений у справі про події 1991 року у Вільнюсі, коли радянське керівництво намагалося утримати Литву в складі СРСР.

“Радкевича звинувачують у тяжких воєнних злочинах (убивство, нелюдське поводження, використання заборонених методів ведення війни) фактично лише за те, що він був присутній у Вільнюсі у січні 1991 року як військовий радянської армії. Дії Радкевича не спричинили шкоди жодній людині, що чітко видно із самого вироку. Такий підхід до судочинства є абсолютно недопустимим”, – розповідала тоді правозахисниця.

Затримання в Греції для всіх членів сім’ї було повною несподіванкою. Олександр із дружиною та онуком їхали на фестиваль народного танцю в Грецію, на острів Тасос.

Було ухвалено рішення відправити затриманого в Литву, але за допомогою адвоката, якого сім’я ветерана АТО найняла там за рекомендацією консула України в Греції, подали апеляцію.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )