Суд в Сімферополі відібрав кафедральний собор у громади ПЦУ. А у нас на 8 році війни всінайбільші святині під московитами

Верховний Російської Федерації відмовився переглядати рішення окупаційних судів на території Криму щодо виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі.

Про це повідомляє пресслужба представництва президента в АРК.

“Представництво засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян. Рішення суду, направлене на виселення єпархії з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги, є втіленням політики держави-окупанта щодо витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української Церкви” – заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

“По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Нагадаю, що рішення про виселення з храму кримські суди постановили ще влітку 2019 року. Одночасно влада РФ намагаються знести каплицю в Євпаторії. За тиждень до цього архієпископ Климент отримав вимогу від судових приставів розібрати каплицю” – відзначив адвокат Сергій Заєць.

В представництві наголосили, що спільно з МЗС, Мінкультом та прокуратурою АР Крим і далі будуть вживати всі можливі заходи з захисту громадян, які опинилися в окупації.

Раніше Сполучені Штати Америки закликали Російську Федерацію припинити репресії проти Православної церкви України в окупованому Криму.

Митрополит Київській і всієї України Епіфаній заявив, що питання утисків Православної церкви України у Криму має розглянути Тристороння контактна група у Мінську.

Нагадаємо, російська окупаційна адміністрація намагається знищити храм Православної церкви України в Євпаторії.

Також російська злочинна влада намагається закрити храм ПЦУ у Сімферополі.

джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN