Connect with us

Новини

Світла седмиця 2023: Що можна, а що не можна робити на кожен день тижня після Великодня

Published

on

У християн, які 2023 року відзначають Великдень 16 квітня, із наступного дня розпочинається Світла седмиця. Цей тиждень вважається часом радощів, заведено відвідувати рідних та близьких. Основні традиції та значення кожного дня Світлого тижня.

Світлий понеділок

Великодній понеділок у народі ще називають Поливаним. За традицією юнаки поливають водою дівчат, які їм подобаються. Є також традиція поливати перехожих, друзів та родичів. Прийнято ходити один до одного в гості, пригощати крашанками та пасками.

Світлий вівторок

Якщо у понеділок в гості ходили переважно чоловіки, то у Світлий вівторок дозволялося вже ходити жінкам. А чоловіки залишалися вдома та займалися роботою.

Світла середа

У народі цей день називали “Хороводниці”. У селах починали водити хороводи, які тривали до свята Трійці, влаштовували також танці та веселощі.

Світлий четвер

У Світлий четвер уже починалися оглядини: парубки приглядали собі наречену.

Advertisement

Світла п’ятниця

Цей день у народі називали Прощеним. Є традиція ходити в гості до молодят. Дівчата цього дня вмивалися холодною водою. Казали, що це допомагає зберегти молодість.

Світла субота

У Світлу суботу прийнято веселитися та відвідувати родичів.

Неділя Світлого тижня

Цей день також називали Червоною гіркою. Неодруженим хлопцям та незаміжнім дівчатам вважалося поганою прикметою сидіти вдома. У деяких регіонах України у суботу або неділю поминають померлих предків.

* * *

Advertisement

Також загалом впродовж Світлої седмиці:

МОЖНА: радіти, гнати від себе погані думки, згадувати приємні моменти, хрестити немовлят і дорослих.

НЕ МОЖНА: сумувати, проводити панахиди, укладати шлюб.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement