Connect with us

Новини

“Ситуація абсолютно стабільна”: Путін публічно посперечався із міністром фінансів та висунув власну теорію падіння доходів

Президент РФ Володимир Путін публічно посперечався з російським міністром фінансів Антоном Силуановим. Останній заявив про те, що доходи Росії від продажу газу та нафти падають через великі знижки (їх надають тим країнам, які ще не відмовилися від російських енергоресурсів). У відповідь, як передає Independent, Путін висунув абсурдну теорію: нібито доходи впали через добровільне скорочення видобутку, передають Патріоти України.

Путін заявив, що ситуація “абсолютно стабільна” і додав, що зниження доходів пов’язане з “добровільним скороченням” видобутку нафти, оголошеним за погодженням з партнерами ОПЕК+. “Усі наші дії, у тому числі пов’язані з добровільним скороченням видобутку, пов’язані з необхідністю підтримувати певну цінову кон’юнктуру на світових ринках у контакті з нашими партнерами щодо ОПЕК+”, – відповів Путін.

Попередні роки Кремль виконував бюджет із профіцитом (тобто агресор заробляв більше, ніж витрачав). Тепер уже за перші чотири місяці 2023-го дефіцит становив 44 млрд доларів, що на 17% більше, ніж плановий дефіцит за весь рік. Для цього є низка причин:

  • за рік доходи від продажу газу та нафти впали на 52,3%;
  • витрати у січні-квітні вже досягли 39% від загального обсягу.
Прокоментуйте:
Advertisement