Connect with us

Новини

Такого ще не було: нові подробиці ракетної атаки і попередження про нову небезпеку

З моменту останнього масованого ракетного удару по Україні минуло близько місяця.

При цьому, як зазначає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко, середньостатистичний потенціал накопичення боєкомплекту російського командування мав 3-5 ракет на добу. І така довга пауза, зазначає експерт, насторожувала. politeka.net

Версій було багато, нагадує Коваленко, зокрема накопичення ударів вже по іншій країні для її захоплення, наприклад, по Молдові, проте «все виявилося мінімум витонченим і максимально примітивним».

При цьому, на думку Коваленка, у ракетному обстрілі, який Україна пережила вночі 9 березня, є низка «цікавих моментів».

ракети, обстріл, Чорне море, окупанти

“А саме. Станом на сьогоднішній день, у Росії має бути накопичено боєкомплект від 100 до 150 ракет. Використано 68 ракет. Тобто, виходячи з цього, цілком можна очікувати на другу хвилю, після дорозвідки”, – припускає Коваленко

Також, за словами військового експерта, під час цьогорічного обстрілу було використано не весь БК КРМБ “Калібр”.

Advertisement

«Але найвизначнішим моментом стало застосування 6 ракет Х-47М2 “Кинжал”. За один обстріл стільки, скільки було використано за весь 2022 рік? Очевидно, що з урахуванням дефіциту та унікальності цих ракет цей пуск був з розуміння відчайдушної ситуації з проривом ППО», – наголошує Коваленко.

Підбиваючи підсумки атаки, Коваленко зазначає, що нинішній обстріл «не є більш масштабним, ніж середньостатистичний з 10 жовтня 2022 – 70 ракет, не дивлячись на явну наявність більшого боєкомплекту».

Проте було застосовано більше унікальних і дуже дорогих для Росії ракет, які не збивають українське ППО.

Також можна бачити, що окупанти не відмовилися від планів завдання ударів по нашій критичній інфраструктурі.

Advertisement

«При цьому, маючи явні складнощі із застосуванням носіїв ракет на повну потужність через їх очевидний зношування на рівні… критичного?», – задається питанням експерт.

Прогнозуючи подальші дії російського командування, Коваленко висловив упевненість, що навіть при максимальному накопиченні БК можливості носіїв не дозволяють росіянам здійснювати більш середньостатистичного пуску ракет, але пуски ще будуть, оскільки боєкокмплект не вичерпаний.

ракетний удар, обстріл, ракета, росія

Крім того, Олександр Коваленко зазначив, що тактика ударів по енергетичній інфраструктурі у росіян залишається незмінною, хоча вже давно мало стати зрозумілим, що вона безглузда. Особливо з огляду на те, що українці адаптувалися до наслідків атак.

“Що тут скажеш. Багато хто з нас і справді їх переоцінюють, а вони просто дебіли”, – сказав Коваленко.

Додамо, раніше речник Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що росіяни вперше обстріляли Україну з таких різних типів ракет.

Advertisement

 

«Не пам’ятаю, щоб таке було раніше», – наголосив Ігнат.

За його словами, окупанти запустили відразу 6 “Кинджалів”, а противник задіяв, зокрема, і літаки МіГ-31К.

Гнат також уточнив, що Повітряні сили не можуть збивати ракети Х-22, “Кинжал” та С-300, якими росіяни обстріляли Україну.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement