Таких видатків Путін не планував: Названо колосальну суму, яку РФ витратила на війну проти України

За час повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила понад 7 тисяч одиниць бойової техніки. Найдорожчим у списку втрат Кремля став крейсер “Москва” – $750 млн, передають Патріоти України.

До кінця квітня втрати бойової техніки оцінювалися в $16 млрд, а загальні збитки Кремля – $34 млрд (з урахуванням витрат на боєприпаси та постачання). І це значно більше, ніж спочатку планувала влада РФ.

Такі підрахунки оприлюднило німецьке видання Focus. Загалом втрачена військова техніка обходиться президенту РФ Володимиру Путіну у сумі до $230 млн на день.

До знищення “Москви” найдорожчою втратою для Росії був десантний корабель “Саратов” за $400 млн. Він затонув 24 березня після обстрілу українськими ракетами. “Саратов” доставляв військову техніку окупантам та брав участь в окупації Криму у 2014 році.

На третьому місці – десантний літак ІЛ-76 вартістю $86 млн. Літак було збито 26 лютого з російським десантом на борту.

“Найдорожчий військовий фактор для Путіна – артилерія. Цей армійський компонент споживає найбільше боєприпасів. Свідченням цього є постачання, яке Росія везе в Україну. Більш ніж половина з них становлять боєприпаси для артилерії”, – зазначає консультант і письменник Томі Ахонен.

Відео дня:

За його підрахунками, максимальні щоденні витрати на цей вид озброєнь можуть сягати $475 млн. Усі інші боєприпаси коштують до $95 млн на день.

“Ще одна стаття витрат – паливо. Найбільшими пожирателями бензину є танки з їхніми баками на 1100 літрів… У російських винищувачів теж велика витрата”, – зазначає аналітик. Він вважає, що на паливо на день витрачається до $15 млн.

Ахонен упевнений, що таких витрат Путін не планував. Адже він збирався захопити Україну за три дні, витративши на це лише близько $1 млрд.

“Путинський план “А” передбачав триденну війну, щоб фактично захопити Україну… План “Б” полягав у тому, щоб зайняти Київ. Путін спочатку оточив би столицю, поставив навколо неї міни, розстріляв тих, хто біжить, щоб переконати місто здатися. Судячи з усього, аналогічні плани були і для інших великих міст України. Це коштувало б до $12,3 млрд”, – вважає Ахонен.

Але натомість війна стала для Путіна надзвичайно дорогою. Замість $1 млрд або $12 млрд jyf вже коштувала Росії $34 млрд всього за два з невеликим місяці. Щодня додається не менше пів мільярда, наголосив експерт.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Таких видатків Путін не планував: Названо колосальну суму, яку РФ витратила на війну проти України