“Тепер офіційно”: в Міноборони вирішили, чи забороняти жінкам виїзд за кордон, деталі нового наказа

Міноборони своїм наказом перенесло термін початку обов’язкової постановки жінок на військовий облік з 1 жовтня 2022 року.

Як «тепер вже офіційно» повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік відтерміновано ще на рік – до 1 жовтня 2023 року.

Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков.

Отже, жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає

“Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету”, – також повідомила Маляр.

Заступниця міністра оборони нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

«Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання», – пояснила Маляр.

Відео дня:

За її словами до 1 жовтня 2023 року парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.

«Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», – запевнила Маляр.

За даними Генштабу, на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
“Тепер офіційно”: в Міноборони вирішили, чи забороняти жінкам виїзд за кордон, деталі нового наказа