Тепер Я Ним Пишаюсь!! “Президент Зеленський, Як І Обіцяв Вперше В Історії Завдає Серйозного Удaрy По Олігарху Коломойському” – Юрій Бутусов

Різне

Допіс Юрія Бутусова. Публікуємо мовою орігіналу..Орфографію та синтаксис Збережи:

Зеленський вперше пішов на конфлікт Коломойським: олігарх втрачає облрада в Дніпропетровській області, Зеленський вибудовує “антіколомойскій фронт” у Дніпрі з Корбаном

Президент Володимир Зеленський завдав першого серйозного удару по політичному впливу олігарха Ігоря Коломойського, який був одним з ключових засновників політичного проекту Зеленського і Слуг народу.

Протягом півтора років при Зеденском Коломойський системно нарощував свій вплив у владі, і ось перший відкат назад.

Незважаючи на те, що на 1-м номером обласного партійного списку Слуг народу був Святослав Олійник, який очолював і минулий облрада, главою тимчасової президії Дніпропетровської обласної ради обрано Слуга народу Микола Лукашук. Саме за нього 8 грудня проголосувала фракція СН. Ця людина від Коломойського і Олійника незалежний.

А 9 грудня Кабмін затвердив нового главу облдержадміністрації – Валентина Резніченко. Резниченко був головою ОДА чотири роки при президенті Петра Порошенка, а на цих виборах він йшов 1-м номером партії “Пропозиція” – якою керують Борис Філатов і Геннадій Корбан. А це зараз одні з головних опонентів Коломойського.

Для Коломойського Корбан і Резниченко – персональні вороги, і безумовно, Зеленський це прекрасно розумів і провів призначення навмисно. Більш сильного удару Зеленський Коломойському в базовій області нанести не міг.

На виборах в Кривому Розі президент Зеленський висунув від Слуг народу кандидата з групи Ріната Ахметова. Тобто не довірив вибори в своєму місті партійної організації, яку контролював Коломойський і Олійник.

Призначення Резниченко показує, що Зеленський, Філатов і Корбан отримують загальний інтерес в політиці – протистояння з Коломойським. Це не союз – але це єдиний фронт, який вони почали вибудовувати.

Зараз в кабінетах Офісу президента йде запекла політична боротьба. Зеленський ще не підписав указ про звільнення колишнього голови ОДА Бондаренко, який Коломойського влаштовував. А облрада все ще не обрав постійний президію і не призначив Лукашука головою. Так що теоретично будь-яке можливе в цій ОП, проте в це раз, схоже, відкату не буде.

Втрата Коломойським впливу в облраді і в облдержадміністрації означає, що Зеленський вирішив перейти в спілкуванні з Коломойським на мову ультиматуму. Наслідки невідомі. Очевидно, що без Коломойського Зеленському не вийде зібрати голоси для швидкого прийняття в другому читанні бюджету-2021. Однак вибираючи між прийняттям бюджету і рятівними кредитами МВФ, Зеленський, очевидно, схиляється на користь кредитів. Як відомо, системне поліпшення відносин з США без визначення позиції Зеленського по відносинам з Коломойським і незалежності “Приватбанку” неможливо.

Поки не ясно, яким буде результат цієї безпрецедентної боротьби. Втрата влади в Дніпропетровській області стане важким ураженням Коломойського, поставить під загрозу інші його активи у владі. Раніше Зеленський жодного разу не показував своєї здатності йти на конфлікт, швидше за все, він буде намагатися зберегти з Коломойським відносини, але скоротити масштаби своєї залежності.

Джерело: http://puer.net.ua/admin/10518/

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN