Теpміново! Що відбувається? Ноpвегія підняла нoвітні винищувачі F-35 для перехоплення pосійського літака

Військово-повітряні сили Норвегії вперше підняли новітні винищувачі F-35 на перехоплення російських літаків в рамках місії НАТО Quick Response Alert. Про це йдеться у повідомленні Збройних сил Норвегії у Twitter, пише «Європейська правда».

Винищувачі підняли у середу з авіабази Евенес на Крайній Півночі для перехоплення російського літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 (за класифікацією НАТО: «Mainstay»).

«Це демонструє, що F-35 працює у своїй новій ролі», – сказав глава ВПС Норвегії Рольф Фолланд.

Норвегія однією з перших у Європі почала купувати новітні американські винищувачі 5-го покоління F-35. Країна вже отримала 18 літаків, за контрактом до 2025 року їх має бути загалом 30.

Російський літак А-50 летів для супроводження чотирьох бомбардувальників Ту-95 та Ту-142, яких зустріли британські винищувачі Typhoon і супроводжували за межі зони інтересів Британії.

Сфера інтересів включає міжнародний повітряний простір, за який держава несе певну відповідальність, наприклад управління повітряним рухом. Суверенний повітряний простір пролягає над територією країни.

 

 

Джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN