Термінова заява Зеленського! Жодної тіньової економіки: під час та після війни. Чого чекати далі – перші деталі

Президент Володимир Зеленський наполягає, що з огляду на постійну військову загрозу з боку Росії в українській економіці тепер не може бути “тіньового” компонента.

Про це він повідомив у вечірньому зверненні

“Зараз в Україні багато дискусій про те, якою має бути економічна політика держави й у час війни, і тоді, коли повернемо мир.

Хочу підкреслити одну деталь. І ця деталь – фундаментальна. Ми вже маємо звикати до того, що в суспільстві можуть бути тільки дві частини: ті, хто захищає нашу Незалежність, і ті, хто працює так, щоби забезпечити цей захист.

І це не питання тієї чи іншої економічної доктрини, не питання тієї чи іншої політичної позиції. Ми просто не можемо собі дозволити, щоб у країні залишалася “тіньова” частина економічного життя.

Звичайно, я розумію, що в частині наших регіонів будь-яка економічна активність – офіційна чи неофіційна – є питанням просто виживання. Але якщо ми говоримо про нормальне, стабільне, міцне життя суспільства, роботу держави про нашу оборону, то маємо розуміти: є ті, хто служить, і є ті, хто забезпечує своєю роботою тих, хто служить.

Відео дня:

Отже, це офіційна зайнятість. Це сплата податків. Це максимальне розширення економічних можливостей на легальному ґрунті. І це повна модернізація державних інститутів. Всі, хто працює в українській політиці, хто впливає на суспільну дискусію, мають усвідомити, що “тіньового” в країні більше не буде”.

До того ж, президент розповів, що провів нараду з урядом з економічних питань. Чиновники погодилися, що потрібно якнайшвидше розробити державну підтримку малого бізнесу щодо надання грошових грантів.

Водночас пріоритетом української економіки мають стати підприємства у галузі оборони та безпеки. Держава має працювати над залученням високотехнологічних компаній на український ринок, зокрема через створення “індустріальних парків” та привабливих умов ведення бізнесу в країні.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Термінова заява Зеленського! Жодної тіньової економіки: під час та після війни. Чого чекати далі – перші деталі