Термінове звернення! Байден приголомшив – заява підірвала мережу. Дізнався весь світ – перші деталі!Якщо Росія нападе на Україну, вона завдасть рану сама собі. 

Президент США Джозеф Байден звернувся з приводу ситуації в Україні.

Що він сказав?

 • Ми ще не переконалися, що Росія дійсно відводить своїх військових. Їх залишається понад 150 тисяч вздовж українського кордону
 • Вторгнення досі залишається цілком можливим
 • США готові до дипломатії та вважають, що це найкращий шлях, щоб вирішити конфлікт
 • Водночас США не пожертвують основними принципами заради безпеки
 • Американський народ розуміє, що захист демократії та свободи ніколи не обходиться без витрат
 • США не є загрозою для Росії. Україна не є загрозою для неї
 • Громадянам Росії: ми не віримо, що ви дійсно хочете кривавої, руйнівної війни проти України
 • Але якщо Росія вибере шлях війни (це також стосується кібератак), відповідь Заходу буде рішучою
 • Якщо Росія нападе на Україну, вона завдасть рану сама собі, і з її боку це буде війною без жодної причини та рації
 • Путін не має жодного права вирішувати долю іншої незалежної, суверенної демократії
 • У цьому випадку США не будуть зволікати – захищатимуть свободу
 • Втрати Росії будуть величезними – світ не забуде, що Росія обрала непотрібну смерть і руйнування
 • Росію в цьому випадку чекає міжнародна ізоляція
 • Відповідальність за свої дії має значенняСлід підкреслити: президент США надіслав Путіну чіткий, ясний і недвозначний сигнал. Легкої прогулянки не буде. Йому краще залишити плани з відновлення імперії й зайнятися домашніми справами.

Попри те, що Росія заявила про виведення частини військ, біля наших кордонів досі залишається військовий контингент ворога. Американська компанія Maxar Technologies зафіксувала нову активність російських сил у Білорусі, окупованому Криму та на заході Росії.

Що помітно на знимках з супутника?

Компанія впродовж кількох тижнів стежила за нарощуванням російських військ. Вона заявила, що супутникові знімки, зроблені 13 – 14 лютого, свідчать про нову військову активність держави-агресорки.

За даними Maxar Technologies, Росія перекинула кілька великих військових підрозділів і штурмових гелікоптерів. Крім того, на знімках зафіксували розгортання винищувачів-бомбардувальників.

Кілька підрозділів сухопутних військ залишили полігони разом з іншими бойовими підрозділами.

Додамо, що видання наголосило, що не змогло перевірити фото через незалежні джерела.

В свою чергу державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що подальша агресія Росії можлива, “починаючи з цього тижня”. Про це Блінкен повідомив в інтерв’ю France 24.

“Починаючи з цього тижня, акт агресії (з боку Росії – ред.) цілком можливий, якщо ми подивимося на те, що відбувається з розгортанням російських сил у районах навколо України”, – вважає дипломат.

“Люди повинні розуміти інструменти, які росіяни використовували в минулому і використовують досі, включно з провокаціями, щоб виправдати вторгнення, яке вони запланували заздалегідь. Це те, на що вони здатні, і висвітлення, можливо, є способом уникнути цього”, – наголосив політик.

Блінкен зазначив, що скупчення російських військ на кордоні з Україною має єдине пояснення – “це черговий акт агресії”.


Крім того, держсекретар наголосив, що ескалацію Росії варто розглядати в контексті історії, зокрема 2014 року, пов’язаної з окупацією Криму і частини Донбасу.

“Ми робимо все можливе, щоб переконати Росію в тому, що вона повинна стати на дипломатичний шлях, шлях діалогу, щоб врегулювати будь-які розбіжності мирним шляхом, але, якщо вона буде продовжувати агресію, ми повністю готові до цього, у тісній координації з усіма нашими європейськими союзниками і партнерами”, – сказав Блінкен.

Зазначимо, що 16 лютого вважалось, згідно слів американських видань, ймовірною датою нападу РФ на Україну.  Наразі ніякого нападу чи натяку на нього не спостерігається, проте ситуація є досить таки напруженою. 
Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )