Терміново! Шмигаль – влип, гроші “зелених” інвесторів на корупцію: доведуть до банкрутства. Уникнуть покарання

Різне

Кредитні кошти в розмірі 10,3 млрд грн, що призначалися для погашення заборгованості перед “зеленою” генерацією, прем’єр-міністр Денис Шмигаль хоче спрямувати в корупційний “Енергоатом”.

Про це написав народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко на своїй сторінці у Facebook, коментуючи видання Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, настанови щодо погашення заборгованості перед НАЕК “Енергоатом”.

“НКРЕКП вигадала новий вид регуляторного акта – “настанову”. Бо корупціонери з влади Зеленського відчули запах живих грошей. Це відбулося відразу після того, як державне “Укренерго” отримало 10 мільярдів гривень від держбанків для того, щоб держава нарешті погасила заборгованість перед підприємствами відновлюваної енергетики”, – написав Кучеренко.

За його словами, замість того, щоб ухвалити рішення про погашення боргів за вироблену “зелену” електроенергію, НКРЕКП надіслала лист до “Гарантованого покупця” з “настановою” розподілити ці кошти між виробниками “зеленої” електроенергії та “Енергоатомом” по 50% кожному.

“Тобто, замість того, щоб виплатити повністю 9 мільярдів боргу “зеленим” інвесторам, НКРКЕКП та Кабмін вирішили віддати половину коштів держбанків компанії, яка просто кишить корупційними схемами, і це доводить оператора АЕС до банкрутства”, – наголосив Кучеренко.

На його думку, ухвалення регулятором не рішення, а настанови свідчить про бажання ініціаторів такого кроку уникнути відповідальності за незаконні дії.

“Надіславши “настанову” для “Гарантованого покупця”, Валерій Тарасюк та члени НКРЕКП прикривають свій зад від НАБУ, ДБР та СБУ. Це ж не офіційне рішення, а, по суті, рекомендація. Регулятор не ухвалив постанову, про яку дуже просили Денис Шмигаль та Володимир Зеленський, тільки через те, що розуміє – це протизаконно”, – додав Кучеренко.

Раніше нардеп Олексій Гончаренко заявив, що можновладці, яких привів до влади Володимир Зеленський у Нацкомісію з питань енергетики та Кабінет міністрів, шукають шляхи для зупинки виплат боргів “зеленій” генерації в сумі 9 млрд грн, що розриває співпрацю України з Європейським Союзом, фінансовими партнерами та іншими іноземними організаціями.

Водночас ЄБРР – один із найбільших інвесторів у галузь ВДЕ в Україні – звернувся до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка із занепокоєнням щодо невиконання українською владою зобов’язань про виплату боргів перед “зеленою” генерацією та закликав НКРЕКП використати залучені в держбанків кредити тільки на оплату “зеленої” енергії, інакше країна втратить інвестиції банку та інших інвесторів.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN