Тільки що! Зеленський прийняв важливе рішення – закон підписано. Українці аплодують: це багато змінює

Різне

Президент Володимир Зеленський 30 грудня 2020 року підписав закон про внутрішній водний транспорт. Парламент ухвалив відповідний законопроєкт ще 3 грудня.

Документ визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту. Про це повідомили на сайті Офісу Президента.

“Реалізація закону сприятиме розвитку берегової інфраструктури українських річок, покращенню стану річкового господарства, розвитку на конкурентних засадах ринку послуг внутрішнього водного транспорту”, – сказали в Офісі Президента.

Він врегульовує відносини в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах України:

Також закон імплементує основні вимоги директив та регламентів Європейського Союзу згідно з Угодою про асоціацію.

В Офісі Президента зауважили, що в Україні лише 1% вантажних перевезень здійснювався річками, хоча це найдешевший і найекологічніший спосіб доставлення вантажів у світі. Коли закон набуде чинності, у нашій державі з’явиться конкурентний ринок річкових перевезень вантажів.

У відомстві додали, що за підрахунками Міністерства інфраструктури, це дасть змогу збільшити вантажопотік до 30 мільйонів тонн на рік та створити економічний ефект для держави в обсязі близько 13 – 16 мільярдів гривень щороку.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN