Тільки що! Зеленському вдалось немислиме – Порошенко програв. Шокуюче досягнення – українці аплодують. Вперед

Різне

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Фокусу повідомив, що він би вийшов з Мінських угод, якби не ризик того, що Євросоюз скасує санкції проти Росії і представників ОРДЛО.

“Вважаю, що ми з Мінських домовленостей просто так вийти не можемо. Тому що європейці можуть зняти санкції з Росії і представників ОРДЛО. Але особисто я б вийшов”, – розповів президент.

Незважаючи на труднощі, Україна буде підготовлений план припинення війни на Донбасі.

“Тепер, сидячи в шпагаті, треба щось робити, ставати на ноги, бо інакше будемо повільно просуватися вперед. Тому ми сказали, що з деякими моментами не згодні. І пропишемо детальний план припинення війни. Для цього запропонували режим тиші і його дотримання з конкретної дати, не звертаючи уваги на провокації. Вважаю, що перший крок зроблено “, – сказав Зеленський.

На питання про те, чи може знову Росія напасти на Україну, але з боку Криму, Зеленський відповів, що це було б жахливою ситуацією, але Україна буде воювати і все будуть мобілізовані.

“Це жахлива ситуація, я навіть не хочу її уявляти. Я проти цього. Будемо сподіватися, що це неможливо. Інакше буде велика війна. Ми нікуди не підемо, ми все будемо воювати, все будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки. Це буде погано для населення України. І я думаю, що Росія це прекрасно розуміє “, – повідомив президент.

Також в інтерв’ю Зеленський зазначив, що завжди може зателефонувати Путіну і той не відмовить йому в розмові, втім поки не бачить предмету для обговорень. Разом з тим президент запевнив, що готовий спілкуватися з главою країни-агресора, щоб тільки припинити війну на Донбасі.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що радник глави держави Михайло Подоляк у інтерв’ю виданню “Факти”, зазначив, що хотів би щоб екс-президент України Петро Порошенко “вийшов і сказав: «Я підписав «Мінськ-2», де була написана чорним по білому одна фраза: «Ми програли».

“На превеликий жаль «Мінськ-2» не дає можливості проводити нормальні переговори. Опоненти нам кажуть: «Ви не маєте рації. Ось текст “Мінська”. Ви пам’ятаєте всі пункти, які там записані? » А ці пункти неможливо виконати. Я хотів би, щоб пан Порошенко вийшов і сказав: «Я підписав« Мінськ-2 », де була написана чорним по білому одна фраза:« Ми програли ».

Наш план дуже простий. Зараз наші партнери побачили, що ми готові максимально лояльно ставитися до всього, крім перетину червоних ліній. Перша чітка червона лінія – ми категорично не можемо провести вибори, поки там знаходяться окупаційні війська і взагалі не можемо нічого там робити до встановлення контролю над кордоном. Але партнери знають, що ми готові йти і на гуманітарні, і на обмінні програми, що ми розширили формат переговорної групи – туди введені і депутати, і міністри, які можуть оперативно вирішувати будь-які питання.

Наші партнери бачать, що в «Мінську-2» є реальні вади, що Росія категорично не хоче йти ні на які поступки. Відомо, що будь-які переговори – це компроміс. Що робити? Продовжувати розмовляти, придумувати інші формати. Є якесь інше рішення? Ні. Ми усвідомлюємо, що Росія буде нахабніти. Але в цій країні повно внутрішніх реальних проблем, а система політичного управління там безперспективна. Рано чи пізно їх суспільство почне пред’являти влади суттєві претензії. Я не чекаю цього. Просто кажу, що інших форматів, окрім проведення переговорів зі своїх позицій, немає. У нас сьогодні активна проукраїнська позиція”.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN