Трагедія 116 Полтавської бригади ТрО. Хто винен і на яке покарання заслуговують!

Ігор Мосійчук

🕯️🕯️🕯️Трагедія 116 Полтавської бригади ТрО.

Хто винен і на яке покарання заслуговують!!!😡😡😡

#116тро #полтавщина #лубни #анастасіяляшенко #дмитролунін #соледар


Начальник Полтавської ОВА попросив журналістів сильно не «качати» тему морального стану тероборони, яка наразі воює на передовій в районі Соледара-Бахмута. Однак, після повернення наших оборонців, правоохоронні органи повинні надати оцінку командуванню бригади щодо проведеної підготовки

Соцмережами, вже за ефектом доміно, почали ширитися відеозвернення бійців різних рот 116-ї бригади тероборони, які скаржаться на те, що вони не мають належного матеріально-технічного забезпечення та належної військової підготовки.

Під час сьогоднішнього брифінгу начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна журналісти, без попередньої домовленості між собою, поставили йому саме це запитання: як на це можна реагувати (і взагалі чи потрібно?) і чому так сталося?

Дмитро Лунін відповів, що наші бійці дійсно зараз виконують бойові завдання та б’ють ворога. Щодо підготовки, то:

— Згідно з отриманими листами від командування тероборони, ми допомагали їм автівками, квадрокоптерами, раціями, генераторами, одягом, взуттям. Ми разом з ОДА за власні кошти купуємо і купували, зокрема, хімічні грілки, рації… В першу чергу, я говорю про волонтерів та відповідальний бізнес, які щотижня допомагають. Вони справжні герої.

Я не маю військової освіти та і не уповноважений надавати оцінку моральному стану чи військовій підготовці. Але я досить часто проговорюю питання щодо потреб з командирами, чи не щодня направляємо їм допомогу.

Дмитру Луніну також запропонували направити рідним військовослужбовцям певний заспокійливий меседж, дати пораду, як діяти у цій складній ситуації. Адже є нагальна потреба оперативної та належної комунікації.

— Начальники РВА майже щодня зустрічаються з рідними військовослужбовців, ми маємо спілкування, ми забезпечуємо рідним військовослужбовців комунікацію з керівництвом бригади. Я не всю маю інформацію, а ту яку знаю, не можу говорити. Дійсно, є поранені та втрати. Я розумію рідних. Ми будемо надавати їм ту інформацію, яку дозволяє наше законодавство. У Полтаві залишились офіцери бригади, які зустрічаються й навіть зобов’язані зустрічатися з матерями та дружинами військових, щоб не було несправедливого ставлення до матерів та дружин.

З іншого боку Дмитро Лунін застеріг від надмірних спекуляцій на цю тему у публічному просторі, адже цим може скористатися (і вже користується) ворог:

— Якщо ми усіх будемо виводити з небезпечних напрямків, то хто буде захищати нашу Батьківщину? Такі заклики мені не подобаються. Потрібно дочекатися їх повернення, а потім потрібно згідно з уставом розібратися. А зараз не потрібно підігрувати ворогу.

Також Дмитро Лунін анонсував можливі кадрові зміни серед командування 116-ї бригади:

— Плануються кадрові зміни. Я довіряю нашій СБУ, контррозвідці, правоохоронцям, після повернення наших захисників, то вони повинні розібратися. І буде дана справедлива та правова оцінка. По результатах вже дадуть таку оцінку, хоча життя перевірками не повернеш і не повернеш втраченого здоров’я.

Довідково. Командиром 116-ї окремої бригади територіальної оборони наразі є полковник Олександр Чахлов.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( 2 оцінки, середнє 4.5 з 5 )
BBCcCNN