Транзит до Калінінграда через Литву дозволено, але не будь-який: Єврокомісія видала офіційне роз’яснення

Єврокомісія (ЄК) оприлюднила офіційне роз’яснення щодо транзиту російських вантажів через Литву до області Калінінграда. Роз’яснення ЄК не передбачає створення окремих “зелених коридорів” для такого транзиту, проте дозволяє деякі перевезення виключно залізницею. Про це повідомила Європейська комісія, передають Патріоти України.

В опублікованому у доповненнях до релізу документі містяться такі роз’яснення:

  • Забороняється перевезення вантажів автомобільним транспортом територією ЄС, зокрема транзитом. Ця заборона не поширюється на перевезення товарів до Калінінградської області лише в тому випадку, якщо ці товари не потрапили під санкції ЄС. Транзит підсанкційних товарів автомобільним транспортом заборонено у будь-якому разі.
  • Такий спеціальний режим не застосовується до залізничних перевезень. Водночас держави-члени зобов’язані здійснювати контроль за такими перевезеннями та зупиняти транзит, якщо порушуються правила. Зокрема те, що транзит товарів і технологій військового і подвійного призначення, що підпадають під санкції, заборонено в будь-якому випадку.

“Мета – вказати застосовні правила і нагадати, що держави-члени зобов’язані запобігати всім можливим формам обходу обмежувальних заходів ЄС. У цьому світлі Комісія наголошує на важливості моніторингу двосторонніх торгових потоків між Росією та Калінінградською областю, щоб гарантувати, що підсанкційні товари не можуть потрапити на територію ЄС”, – також йдеться у повідомленні ЄК.

Відео дня:

До речі, раніше в Єврокомісії спростували проведення будь-яких переговорів із Росією щодо транзиту до Калінінграда. Рекомендації ЄК ґрунтуються не на домовленостях, а на юридичному аналізі санкційних актів.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Транзит до Калінінграда через Литву дозволено, але не будь-який: Єврокомісія видала офіційне роз’яснення