Трійця 2022: як відзначається свято та що суворо заборонено

Трійця – це одне з найважливіших церковних свят, коли згадують про сходження Святого Духа на апостолів Ісуса Христа та Пресвяту Богородицю. 2022 року Трійця в православних та греко-католиків відзначається 12 червня.

Торжество відоме також під назвами П’ятидесятниця, Зелена неділя, Зелені свята. Про те, що потрібно зробити цього дня, а що під суворою забороною, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Історія Дня Святої Трійці

Трійця відзначається на 50-й день після Світлого Воскресіння Христового. Згідно з Діяннями святих апостолів, саме цього дня апостоли та Божа Матір зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі, коли на них у вигляді вогненних язиків зійшов Святий Дух.

Ця велика подія ознаменувала триєдність Всевишнього: Бога-Отця, Бога-Сина та Бога – Святого Духа.

Що потрібно зробити на Трійцю – традиції

На Трійцю в православних храмах відбувається одне з найбільш урочистих і величних богослужінь. Церкви прикрашають зеленню та квітами, а священики вдягаються в ризи зеленого кольору.

Віряни несуть на освячення трави та гілочки дерев, які потім зберігають у якості оберега. Після служби сім’ї збираються за святковим столом.

Що не можна робити на Трійцю

У це велике церковне свято заборонено фізичну працю, рукоділля, роботу по дому та на землі. Категорично не можна у святий день лаятися та сваритися з ближніми – час слід приділити молитві та добрим справам.

На Трійцю також не вінчаються та не грають весіль. Крім того, вважається, що на Зелені свята не можна нічого різати, стригти, копати, садити, косити, рубати, сумувати та купатися у водоймах.

Молитва до Пресвятої Трійці

    Прокоментуйте:
    За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Трійця 2022: як відзначається свято та що суворо заборонено