Connect with us

Новини

“Це не гроші”: українці розповіли про проблеми з обміном готівкових доларів

Published

on

Українці продовжують скаржитися, що не можуть спокійно продати готівку ні в банках, ні в обмінниках. До зовнішнього вигляду чи часу випуску купюр постійно виникають претензії. У найкращому разі доводиться отримувати за 100 доларів лише 90, у гіршому – банкноти взагалі відмовляються брати, повідомляючи, що це нібито “не гроші”.

Як розповів громадський діяч Артем Біденко, він особисто спробував обміняти 100 доларів на гривні. Але “бакси” просто не прийняли на касі – вирішувати проблему довелося через клієнтську службу банку.

“Вирішив обміняти 100 доларів… Отже, відділення ПриватБанку на Ярославовому Валу 14а (Київ. – Ред.).  Касир, побачивши купюру, повертає її назад – таке прийняти не можемо, вона в плямах. Без варіантів, навіть з комісією. “Це не гроші”. Викликаю начальника відділення Ірину (прізвище відмовилася сказати, хоч це і державний банк). Про лист Нацбанку не знає, купюра має ознаки зношення, міняти ми нічого не будемо. Можете скаржитися, нам все одно, розвернулася і пішла”, – розповів Біденко та показав фото купюри:

Купюра 100 доларів, яку відмовилися прийняти

Після цього він написав скаргу. Але проблему з обміном було вирішено тільки після суспільного розголосу та звернення до клієнтської служби.

Advertisement

Як йдеться у матеріалі OBOZREVATEL, на таких махінаціях обмінники можуть додатково збирати з клієнтів близько 30 млн доларів на місяць. Але в їхній заробіток має втрутитися Нацбанк – він має і інструменти впливу, і можливість контролю.

Представники НБУ вже при цьому побували на засіданні профільного парламентського комітету. Також у Нацбнаку опублікували докладне роз’яснення. У ньому говориться:

приймати гроші на інкасо обмінники та банки мають право;

вводити додаткові курси, комісії, відмовлятися приймати купюри старого зразка – немає права;

Advertisement

якщо вважаєте, що обмінники порушили ваші права, – скаржтеся до Нацбанку.

Співрозмовники OBOZREVATEL у Нацбанку кажуть: повноважень для того, щоби вказати обмінникам на порушення, достатньо. Це планують зробити найближчим часом. Скарги на обмінники приймають і на пошту, і гарячу лінію. Далі регулятор має право штрафувати та навіть позбавляти ліцензії тих, хто не захоче працювати за правилами.

За правилами повинні приймати долари, якщо є:

потертості;

Advertisement

штампи, печатки, написи до 200 квадратних мм;

до трьох плям по 5 мм;

до трьох надрізів по 3 мм;

до чотирьох отворів 1 мм.

Advertisement

Усі, хто ці правила порушать, найближчим часом ризикують сплатити штрафи Нацбанку. У НБУ чітко наголошували, що банки не мають права встановлювати самостійно вимоги до купюр, це роблять центробанки, що їх випускають. І, до речі, долари 1996 року випуску дійсні в усьому світі.

Прокоментуйте:
Advertisement