“Це не повноцінний союз”: У Держдепі США прокоментували зустріч Сі Цзіньпіна з Путіним

Заступниця держсекретаря США Венді Шерман у п’ятницю, 16 вересня, заявила, що відносини між Росією та Китаєм «необов’язково ґрунтуються на довірі та об’єднанні зусиль з усіх питань», передають Патріоти України.

В ефірі Washington Post Live представниця Держдепартаменту США сказала, що, на її думку, глава КНР Сі Цзіньпін «шукає для себе вигоди, в той час як Росія продовжує неспровоковане і жахливе вторгнення в суверенну країну Україну». На її думку, це не узгоджується зі словами Сі Цзіньпіна про суверенітет і територіальну цілісність Китаю.

“Це не повноцінний союз в усіх проявах і формах, але вони точно працюватимуть разом і співпрацюватимуть заради вигоди”, – вважає Шерман.

Вона також назвала «цікавими» зауваження російського диктатора Володимира Путіна про «занепокоєння Сі Цзіньпіна» його діями в Україні: «Дуже цікаво, що Путін це сказав».

Сі Цзіньпін зустрівся з Путіним на полях саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в Узбекистані 15 вересня вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Глава кремлівського режиму згадав про «занепокоєння» Китаю у зв’язку з війною в Україні, похваливши при цьому його “збалансовану” позицію.

За даними американських ЗМІ, Росія просила Китай підтримати її повномасштабне вторгнення в Україну, надавши військову та економічну допомогу. Країна-агресор і Китай цю інформацію заперечують.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )